تاريخ انتشار :
03 مهر 1396 ساعت 09:26:02
نرخ رشد بزه کاری در کشور رو به افزایش است

رییس کل دادگستری استان کرمان نسبت به افزایش نرخ رشد بزه کاری در کشور هشدار داد وگفت:هرچه نرخ بزهکاری و آسیب های اجتماعی در کشور افزایش یابد سطح کیفیت زندگی شهروندان نزول پیدا خواهد کرد.
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود.
وی تاکید کرد:بحث نرخ جرم و آسیب های اجتماعی باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود و همه ی نهادها اعم از حاکمیتی،مدنی و عمومی بایستی با به اشتراک گذاشتن تمام ظرفیت ها و توانمندی ها به دنبال توانمند سازی فرزندان این کشور و مصون سازی آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و وضعیت هایی که شخص را در وضعیت بزهکاری قرار می دهد باشیم .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد:طی چند سال گذشته دادگستری کرمان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم گام های موثری برداشته است وموفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.
وی ادامه داد:بایستی با برنامه ریزی،سیاست گذاری واتخاذ تدابیر مناسب سعی در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان وهمچنین توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه جامعه کودکان ونوجوانان در کشور داشته باشیم.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود:طرح نظام مراقبت های اجتماعی کودکان و نوجوانان(نماد)،تقریبا جهان شمول است و خاص یک منطقه وکشور نیست وامروزه غالب کشورهای دنیا این تجربه موفق را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
وی بیان داشت:جمهوری اسلامی ایران نیز با تدوین سند ائتلاف ملی برای اجرای برنامه های نظام مراقبت از کودکان ونوجوانان،زیرساخت های لازم برای اجرا وعملیاتی کردن این پروژه را در سطح گسترده فراهم کرده است.
وی فضای حاکم همدلی در استان را فرصتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست وافزود:در حوزه سیاست گذاری وبرنامه ریزی باید اقدامات جدی تری در سطح استان صورت پذیرد تا بتوانیم پروژه نماد که فعلا به صورت پایلوت در دومنطقه از استان اجرا می گردد به کل استان توسعه دهیم.

بیشتر کودکان بزهکار در خانواده های از هم گسیخته رشد یافته اند

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:تجربه در مطالعه پرونده های مرتبط با جرائم اطفال ،کودکان و نوجوانان نشان می دهد که تمامی این افراد عمدتا در خانواده های از هم گسیخته ودر محیطی پرآسیب رشد یافته اند.
وی ادامه داد:کودکان بزه کار قربانی بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز در گذشته بوده اند و در اکثر موارد این کودکان دچار فقر فرهنگی،اقتصادی و تحصیلات ناموفق بوده اند
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان با بیان اینکه کودکان به طور جدی نظام تنبیه وتشویق را در مدرسه فرا می گیرند، خاطرنشان ساخت:مدرسه محیطی است که کودک را جامعه پذیر تربیت می کند و در این بین نقش معلم،مدیر مدرسه و سایر هم کلاسی ها وشیوه های انضباطی وپرورشی در جامعه پذیر یا جامعه گریز کردن دانش آموز بسیار حائز اهمیت وبرجسته است .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:17:56
یدالله موحد در حاشیه آئین صبحگاه مشترک یگان های نمونه پلیس استان کرمان به مناسبت گرامی داشت هفته ناجا،اظهار داشت:هفته ای که به نام سبزپوشان سپیددل نیروی انتظامی مزین است، بهانه ای است برای بزرگداشت سربازان سرافراز راه قسط وعدالت که با حضور ایثارگرانه شان ،ظلمْ ،جرأت برآمدن ندارد و امنیت در سایه تلاششان طلوع می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:14:25
محمد باقر اسلامی در جلسه بررسی مجازات‌های جایگزین حبس(آیین نامه 79قانون مجازات اسلامی) که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: افزایش جمعیت کیفری زندان یکی از تبعات منفی به کارگیری بی رویه مجازات حبس می باشد که خود آسیب های اجتماعی فراوانی را به همراه دارد و جامعه را در کارکردهای مختلف خود دچار اختلال می سازد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:09:50
یدالله موحد در جلسه بررسی مجازات‌های جایگزین حبس(آیین نامه 79قانون مجازات اسلامی) که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: جرم در تاریخ همواره امنیت، آرامش، آسایش و نظم جامعه بشری را تهدید کرده و می‌کند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/11 ساعت 11:56:33
محبوبه میرزابیگی گفت: توانمندسازی آسیب دیدگان حوزه اعتیاد از اقدامات اساسی در امر ساماندهی، درمان و کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر است که مانع از بازگشت مجدد آنان به چرخه اعتیاد می شود
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/06 ساعت 11:27:23
یدالله موحد در جلسه شورای قضائی مجتمع 22بهمن کرمان اظهار داشت:در مقابله با آسیب های اجتماعی وفرهنگی صرف برخورد قهرآمیز جواب گو نیست هرچند که دستگاه قضائی طبق وظیفه ذاتی خود همواره برخورد با مجرمان و کسانی که امنیت اخلاقی جامعه را دچار خدشه می کنند برخورد کرده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/06 ساعت 11:20:18
محمدجوادفدایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت: امروزه غالب کشورهای پیشرفته دنیا تجربه های موفقی از قبیل پروژه نماد را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/05 ساعت 10:00:36
یدالله موحد در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 10:52:33
مریم سرمست گفت: تقسیم بندی کلاسیک حقوق به دو شاخه حقوق خصوصی و حقوق عمومی برای حقوقدانان بسیار شناخته شده است. حقوق عمومی آن بخش از دانش حقوق می باشد که روابط دولت و مردم را درابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره تنظیم میکند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 09:26:02
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 09:23:37
محبوبه میرزابیگی عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نماد که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش استان کرمان برگزار گردید اظهار داشت:در فاز اول اجرای این طرح ۱۲مدرسه در مقاطع مختلف پسرانه و دخترانه در کرمان وبم مورد پوشش قرار می گیرند
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 08:44:16
محسن نیکورز اظهار داشت:بخش عمده ای از کشفیات مهم از جمله قاچاق کالا و مواد مخدر که نشان از توان اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای امنیتی و انتظامی دارد مربوط به سایر نقاط کشور هستند که صرفا در حوزه شهرستان کشف گردیده اند
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012