تاريخ انتشار :
05 بهمن 1396 ساعت 08:10:54
ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی در ادارات مورد تاکید است

معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان گفت: فعالیت های معاونت فرهنگی در دو حوزه درون و برون سازمانی تعریف شده است که در حوزه درون سازمانی ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی مورد تاکید است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس اسدی در حاشیه کارگروه برنامه ریزی فرهنگ دینی و سازمانی دادگستری که صبح امروز در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های متعدد فرهنگی در جهت تبیین مهارت های زندگی و تحکیم خانواده ویژه کارکنان و فرزندان در دادگستری استان برگزار گردیده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای فعال در حوزه فرهنگ در قالب هسته های جهادی سازماندهی و در حال فعالیت می باشند، گفت:با انجام برنامه های فرهنگی بدنبال ارتقاء سطح فرهنگ دینی،بصیرت انقلابی و سیاسی خود و سایر کارکنان شاغل در دستگاه قضائی هستیم.

این مقام قضائی استان کرمان به اجرای طرح جامع قرآن کریم در دادگستری استان اشاره کرد وگفت:پس  از فرآیند تعیین سطح کارکنان و اعضای خانوده آنان براساس مهارت و علاقه در یک رشته خاص قرآنی آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب قرآنی فرا می گیرند و  امیدواریم در مسابقات سالانه قرآن کریم قوه قضائیه بتوانیم شاهد حضور عزیزان شرکت کننده در طرح مزبور باشیم.

برنامه های متعددی در راستای افزایش سطح فرهنگ عمومی، حقوقی در حال انجام است

معاون فرهنگی دادگستری استان کرمان در خصوص فعالیت های برون سازمانی معاونت فرهنگی دادگستری اظهار داشت: اقدامات ارزشمندی در زمینه افزایش سطح فرهنگ عمومی،حقوقی جامعه در سطح استان صورت پذیرفته است اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.

حجت الاسلام اسدی ادامه داد: در کنار حضور قضات در مساجد، دانشگاه ها، مدارس و صداوسیما همواره سعی شده از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جهت ارتقاء سطح فرهنگ حقوقی افراد جامعه استفاده کنیم.

وی گفت:ارشاد مردم از طریق واحدهای ارشاد و معاضدت قضائی با همکاری کانون وکلاء دادگستری  و مرکز وکلا ومشاوران حقوقی  قوه قضائیه از دیگر اقداماتی است که در جهت افزایش اگاهی مراجعان نسبت به مسائل حقوقی از سال ها پیش در حال انجام است.

اسدی به اقدامات دفتر حمایت از زنان و کودکان معاونت فرهنگی اشاره کرد وگفت: پرونده های محاکم خانواده جهت بررسی وضعیت زوجین و فرزندان آنها، به این دفتر ارسال می گردد. کارکنان دادگستری تلاش خود را در جهت آسیب شناسی و رفع اختلاف انجام می دهند و در عین حال پاسخگویی، ارباب رجوع محاکم خانواده در جهت مشاوره و ارشاد نیز بوده اند.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/28 ساعت 12:05:04
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در این نشست گفت: دادگستری طی سال های اخیر در راستای همکاری های خود با اتاق و سایر مجموعه های استان و با هدف هم افزایی، تعامل خوبی را با آنها داشته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:44:26
یدالله موحد در در جشن بزرگ انقلاب که در دادگستری کرمان برگزار گردید ضمن گرامیداشت ایام الله دهه ی مبارک فجر اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:40:55
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی تربیت مربی حقوقی آموزش پیش از ازدواج با حضور وکلاء و حقوقدانان در کرمان برگزار می گردد.
احمدعلی انجم روزدر حاشیه بازدید از شعب شورای حل اختلاف شهرستان جیرفت بیان کرد: جامعه ای که در آن نرخ آسیب های اجتماعی روندی رو به کاهش داشته باشد، عوامل توسعه و پیشرفت آن جامعه روبه رشد خواهند بود
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:23:21
یدالله موحد در جلسه با قضات دادگاه تجدید نظر استان کرمان که در محل سالن شهید نصیری برگزار گردید، ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه ی فجر، اظهار داشت: دستگاه قضائی کشور مقتدر و مستقل با مظاهر فساد در هرموقعیت واکنش قاطعانه نشان خواهد داد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:13:46
حسین شکوهی نسب در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان نسبت به افزایش آمار تصادفات جاده‌ای به مسئولان ذی ربط هشدار داد و تاکید کرد:مسئولان بایستی با برنامه‌ریزی دقیق، سریع و جامع برای مقابله با این مسئله اقدام نمایند
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/05 ساعت 08:10:54
حجت الاسلام و المسلمین عباس اسدی در حاشیه کارگروه برنامه ریزی فرهنگ دینی و سازمانی دادگستری که صبح امروز در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های متعدد فرهنگی در جهت تبیین مهارت های زندگی و تحکیم خانواده ویژه کارکنان و فرزندان در دادگستری استان برگزار گردیده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/03 ساعت 09:18:52
یدالله موحد در نشست هم اندیشی شورای معاونین دادگستری با شورای معاونین صداو سیمای مرکز استان کرمان که در محل دادگستری کل برگزار گردید، ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران مجموعه صداو سیمای کرمان، اظهار داشت:از سنوات گذشته یک تعامل و همکاری فوق العاده و قابل توجهی بین دادگستری و صداوسیما شکل گرفته است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:20:26
یدالله موحد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت: برای حل مشکلات حوزه فضای مجازی نیازمند آن هستیم که نخبگان و مسئولان کشور به یک گفتمان و درک مشترک در زمینه مدیریت فضای مجازی برسند
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:14:28
یدالله موحد در اختتامیه دومین دوره جشنواره مجازات های جایگزین حبس که در محل سالن شهید نوروز زاده دادگستری کرمان با حضور قضات دادگستری استان برگزار شد، بیان کرد: با توجه به تراکم و جمعیت بالای زندانیان و محدودیت فضا و عدم امکان اشتغال و حرفه اموزی زندانیان و همچنین عدم تناسب امکانات با جمعیت کیفری اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و بازسازی شخصیت اجتماعی زندانیان مورد توجه قرار گرفته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:05:34
مهدی بخشی در جلسه گفتگوی دولت با بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار گردید اظهار داشت: قراردادهای مشارکت مدنی بانک ها منطبق با ماده 575قانون مدنی نمی باشد و با بعضی از دستورالعمل های بانک مرکزی در خصوص فروش اقساطی سهم الشرکه نیز مغایرت دارد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012