تاريخ انتشار :
06 اسفند 1396 ساعت 10:43:50
دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:وظیفه مهم هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی صیانت و نگهبانی از نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران است.

یدالله موحد در جلسه هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی که با حضور هیاتی از حفظ حقوق شهروندی قوه قضائیه در کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی در حوزه عدالت قضائی در نگاه شرع و قانون از اهمیت بسیار مهم وبنیادی برخوردار است

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان ادامه داد:این مساله هم از منظر تئوری،نظری وسیاست گذاری و هم در حوزه برنامه واجرا امری خطیر و حساس است.

وی تصریح کرد:امروزه مراقبت از حقوق شهروندی در فرآیند قضائی فی الواقع محافظت از نظام قضائی اسلامی است.

دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است

وی عنوان کرد:دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است و هرکجا در گوشه ای از این استان موردی از نقض حقوق شهروندی از سوی ضابطان و دست اندرکاران امر عدالت کیفری گزارش گردد با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان با اشاره به اینکه نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران یک نظام عادلانه ،همه جانبه و کارآمد اسلامی است،گفت:در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می شود  تمام قوانین و مقرراتش براساس مبانی دینی و موازین شرعی وضع  شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان کرمان خاطرنشان ساخت:از آنجایی که هرگونه تعدی و افراط وتفریط که منجر به نقض حقوق عادلانه مردم یا جامعه شود قابل قبول نیست لذا رسالت دست اندرکاران عدالت قضائی در این رابطه بسیار خطیر و حساس است و بایستی تلاش نماییم یک نظام قضائی الگو وکارآمد و مبتنی به احکام دین مبین اسلام به جهان معرفی نماییم

رییس شورای قضائی استان بیان داشت:معاندان و دشمنان نظام همواره بدنبال سیاه نمایی  و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران هستند،لذا می طلبد مسئولان با هوشیاری و با تدبیر عمل نمایندتا فرصت در اختیار دشمنان قرار نگیرد.

وی رسیدگی به امورات وضعیت زندانیان و مشکلات فرهنگی،اقتصادی واجتماعی آنها وخانوادهایشان از مهمترین مباحث حقوق شهروندی دانست وتاکید کرد:مسئولان عالی قضائی،روساء،دادستان ها و قضات استان کرمان به صورت مستمر ومنظم از زندان ها وبازداشتگاه های استان بازدید بعمل می آورند.

یک هزار و 330خانواده نیازمند زندانی تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان استان می باشند

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان کرمان جزء فعال ترین انجمن ها در سطح کشور محسوب می شود،گفت:بالغ بر یک هزار و 300خانواده زندانی نیازمند در سراسر استان کرمان تحت پوشش انجمن حمایت می باشند.

موحد بیان کرد:برنامه های متعدد فرهنگی با حضور مددجویان و خانواده هایشان در مناسبت های مختلف در زندان های استان برگزار می شود

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان عنوان کرد:علیرغم همه ی محدودیت ها و مشکلات در استان کرمان توجه جدی به امور زندانیان معطوف می شود.

. وی ادامه داد:یکی از مسائلی که به طور جدی مورد پیگیری و رصد مسئولان قضائی استان قرار می گیرد وضعیت پرونده ها در مراجع انتظامی است.

وی اعلام کرد:نرخ جمعیت کیفری در کشور به طور متوسط به ازای هر یکصد هزار نفر 285نفر می باشد که در استان کرمان قریب به 400نفر زندانی به ازای هر یکصدهزار نفر داریم.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/19 ساعت 11:14:45
یدالله موحد در جشن سالروز استقلال کانون وکلاء و روز وکیل بیان کرد: تعامل و همکاری مثبت و تنگاتنگی بین دادگستری و کانون وکلاء برای رفع مشکلات و توسعه و تعمق عدالت و ارتقای جایگاه و شان جامعه وکالت در استان وجود دارد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/19 ساعت 10:47:49
یدالله موحد اظهار داشت:طی یازده ماهه ی گذشته 481مورد رای جایگزین حبس با موضوع الزام به خدمات عمومی رایگان،273مورد جزای نقدی،87مورد رای با عنوان دوره مراقبت صادر گردیده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/13 ساعت 08:52:16
حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی در آیین اختتامیه همایش پیشگیری از خشونت، چالش‌ها و راهکارها در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: تعاون علمی و فکری و اندیش ورزی از بارزترین مصادیق تعاون است و در رتبه بندی تعاون باید بدانیم که بالاترین رتبه را شهیدان دارند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/13 ساعت 08:48:44
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه و سخنگوی دستگاه قضا در همایش پیشگیری از خشونت، راهکار‌ها و چالش‌ها که صبح امروز در کرمان برگزار شد، گفت: بسیار خدا را شاکرم که توفیق داد در استان و شهر کرمان و در این جمع فرهیخته و بسیار با ارزش حضور پیدا کنم. حقیقتاً استان کرمان را با ظرفیت‌های مادی و معنوی شخصیت‌های بزرگ در گذشته و حال و با توجه به همدلی و هماهنگی که در حال حاضر بین همه اجزای استان وجود دارد وقتی انسان مشاهده می‌کند، مسرور و امیدوار می‌شود و خدا را شاکر می‌شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/06 ساعت 10:50:04
حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زرند اظهار داشت:یکی از جرائم پرتکرار در این شهرستان سرقت می باشد،لذا اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در این رابطه حائز اهمیت است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/06 ساعت 10:43:50
یدالله موحد در جلسه هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی که با حضور هیاتی از حفظ حقوق شهروندی قوه قضائیه در کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی در حوزه عدالت قضائی در نگاه شرع و قانون از اهمیت بسیار مهم وبنیادی برخوردار است
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/05 ساعت 10:06:57
عنایت الله دهقانی در جمع مامورین مبارزه با مواد مخدر درباره نقش سوداگران مرگ در انحطاط جامعه مطالب شنیدنی عنوان کرد وگفت:مبارزه تنها راه مهار اعتیاد در جامعه نیست و باید برنامه های پیشگیری از اعتیاد را هم دنبال کنیم که تنها با مشارکت مردم و جامعه عملی می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/28 ساعت 12:05:04
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در این نشست گفت: دادگستری طی سال های اخیر در راستای همکاری های خود با اتاق و سایر مجموعه های استان و با هدف هم افزایی، تعامل خوبی را با آنها داشته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:44:26
یدالله موحد در در جشن بزرگ انقلاب که در دادگستری کرمان برگزار گردید ضمن گرامیداشت ایام الله دهه ی مبارک فجر اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:40:55
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی تربیت مربی حقوقی آموزش پیش از ازدواج با حضور وکلاء و حقوقدانان در کرمان برگزار می گردد.
احمدعلی انجم روزدر حاشیه بازدید از شعب شورای حل اختلاف شهرستان جیرفت بیان کرد: جامعه ای که در آن نرخ آسیب های اجتماعی روندی رو به کاهش داشته باشد، عوامل توسعه و پیشرفت آن جامعه روبه رشد خواهند بود
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012