تاريخ انتشار :
06 فروردين 1397 ساعت 08:42:33
حمایت از تولید ملی و محصولات داخلی از الزامات دستگاه قضائی کشور محسوب می شود.

 

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: قوه قضائیه به عنوان یک از ارکان اصلی حاکمیت در محدوده وظایفش می تواند در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی گام های موثری بر دارد.

یدالله موحد بیان کرد: یک وجه‌ی حمایت قضائی این است که در دعاوی، اختلافات و پرونده های قضائی مرتبط با صنایع و کارگاه های تولیدی در هر شرایطی از صدور دستورات قضائی مبنی بر توقف و تعطیلی این قبیل مراکز جلوگیری بعمل آید و قضات از صدور این قبیل دستورات اجتناب ورزند و با توسل با سایر ظرفیت ها و فرصت های قانونی تصمیمات مقتضی را اتخاذ نمایند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال 1397 به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: یکی از مسائل مبنایی و پایه ای در سیاست های کلان اقتصادی و بویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی حمایت مردم و مسئولان از فعالیت های اقتصادی و تولیدات ملی است .

حمایت و استفاده از کالاهای داخلی به عنوان یک فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: جامعه در صورتی به رفاه، آسایش عمومی و رشد اقتصادی دست پیدا می کند که حمایت از صنایع مولد و مصنوعات داخلی به عنوان یک فرهنگ و از جمله الزامات عمومی در جامعه نهادینه گردد. و نقش حمایت مردم به عنوان مشتریان و مصرف کنندگان برجسته است.

موحد خاطر نشان ساخت: سازمان ها و نهادهای دولتی بر اساس مقررات موجود و علی الخصوص مصوبات هیات وزیران در سنوات اخیر تکلیف دارند از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند خودداری نمایند.

وی ادامه داد: خرید کالای خارجی در این وضعیت یک تخلف محسوب می شود و دستگاه های نظارتی هم با رویکرد حمایت از محصولات و کالاهای داخلی باید بطور جدی این امر را در دستور کار خود قرار دهند و با متخلفین برخورد قانونی را بعمل آورند.

رییس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد: قاچاق کالاهای خارجی به داخل کشور و خرید کالای قاچاق توسط مردم و همچنین ورود غیرضروری و بی رویه کالاهای خارجی لطمات شدیدی به تولید، اشتغال و رشد اقتصادی کشور وارد می سازد.

وی گفت: دستگاه قضایی در سال 97 با قاچاق کالا با قاطعیت بیشتری برخورد می کند و یکی از برنامه های سال 97 دادگستری استان کرمان با همت قضات شریف استان همین است.

موحد گفت: از طرف دیگر کیفی سازی و رقابت پذیری تولیدات داخلی و نظارت بر این امر از طرف سازمان استاندارد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. و می توان گفت عاملی که بیش از سایر عوامل به تولیدات داخلی و اقتصادی کشور لطمه وارد می سازد تولید محصولات بی کیفیت و زیانده برای مصرف کننده است.

وی اظهار داشت: از این حیث تولیدکنندگان باید وجهه و همت خود را بر تولید کالاهای با کیفیت و قابل رقابت با محصولات خارجی قرار دهند و نباید انتظار داشته باشند که مردم هر کالای بی کیفیتی را خریداری نمایند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: دستگاه قضائی از حیث دفاع از حقوق عامه در کنار دستگاه های نظارتی باید به این حوزه ورود پیدا کند و به وظایف قانونی خود عمل نماید.

وی گفت: واقعیت این است که مشکل جدی تولیدکنندگان داخلی کمبود نقدینگی، فرایند اعطای تسهیلات، خسارات ناشی از تاخیر تادیه، سود تسهیلات بانکی، نرخ تورم، نوسانات ارزی و شرایطی است که نظام بانکی کشور به سرمایه گذاران تحمیل می نماید.

موحد بیان کرد: یکی از گلایه مندی بخش خصوصی همین است و قضات با تفسیر عادلانه از قراردادهای بانکی سعی در تعدیل این شرایط دارند، البته بایستی در سطح ملی این معضل حل و فصل گردد.

وی در پایان تاکید کرد: نظام بانکی کشور با رویکرد حمایت از تولیدکنندگان و کالای ایرانی اصلاحاتی در سیستم اعطای تسهیلات بعمل آورد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 10:26:50
یدالله موحد در جمع اعضاء ودبیران شوراهای حل اختلاف شهر کرمان اظهار داشت: شورای حل اختلاف ایجاد شده است تا بین عدالت قضائی و عدالت سازشی یک تعامل مثبت و سازنده برقرار کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 10:24:23
دادخدا سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت:پس از آنکه مشخص گردید برای مجموعه تولیدی که اقدام به تولید محصولات فنی،صنعتی می نموده است مشکلاتی بوجود آمده،این دادستانی باتوجه به اهمیت موضوع اشتغال و حمایت از تولیدات داخلی با تشکیل کارگروهی با همکاری اتاق بارزگانی استان مشکلات قضائی واداری این واحد مورد بررسی و در نهایت مشکلات مرتفع و از بیکاری جمع زیادی از پرسنل این کارخانه جلوگیری بعمل آمد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 09:57:32
محمد اطمینان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در سال گذشته بر اثر سهل انگاری و عدم نظارت کافی در یک واحد مسکونی در شهرکرمان،کارگر نگهبان این مجتمع به داخل چاله آسانسور سقوط می کند که متاسفانه در این رابطه کارگر مذکور فوت می نماید.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/06 ساعت 08:42:33
یدالله موحد بیان کرد: یک وجه‌ی حمایت قضائی این است که در دعاوی، اختلافات و پرونده های قضائی مرتبط با صنایع و کارگاه های تولیدی در هر شرایطی از صدور دستورات قضائی مبنی بر توقف و تعطیلی این قبیل مراکز جلوگیری بعمل آید و قضات از صدور این قبیل دستورات اجتناب ورزند و با توسل با سایر ظرفیت ها و فرصت های قانونی تصمیمات مقتضی را اتخاذ نمایند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/06 ساعت 08:32:47
شکوهی نسب رئیس دادگستری منوجان ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد دادگستری این شهرستان در سال ۱۳۹۶ گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۱۷۷ پرونده وارده شعبه اول دادگاه و ۲۱۸۴ پرونده دراین شعبه مختومه گردیده و مانده این شعبه ۱۵ پرونده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/19 ساعت 11:14:45
یدالله موحد در جشن سالروز استقلال کانون وکلاء و روز وکیل بیان کرد: تعامل و همکاری مثبت و تنگاتنگی بین دادگستری و کانون وکلاء برای رفع مشکلات و توسعه و تعمق عدالت و ارتقای جایگاه و شان جامعه وکالت در استان وجود دارد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/19 ساعت 10:47:49
یدالله موحد اظهار داشت:طی یازده ماهه ی گذشته 481مورد رای جایگزین حبس با موضوع الزام به خدمات عمومی رایگان،273مورد جزای نقدی،87مورد رای با عنوان دوره مراقبت صادر گردیده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/13 ساعت 08:52:16
حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی در آیین اختتامیه همایش پیشگیری از خشونت، چالش‌ها و راهکارها در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: تعاون علمی و فکری و اندیش ورزی از بارزترین مصادیق تعاون است و در رتبه بندی تعاون باید بدانیم که بالاترین رتبه را شهیدان دارند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/13 ساعت 08:48:44
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه و سخنگوی دستگاه قضا در همایش پیشگیری از خشونت، راهکار‌ها و چالش‌ها که صبح امروز در کرمان برگزار شد، گفت: بسیار خدا را شاکرم که توفیق داد در استان و شهر کرمان و در این جمع فرهیخته و بسیار با ارزش حضور پیدا کنم. حقیقتاً استان کرمان را با ظرفیت‌های مادی و معنوی شخصیت‌های بزرگ در گذشته و حال و با توجه به همدلی و هماهنگی که در حال حاضر بین همه اجزای استان وجود دارد وقتی انسان مشاهده می‌کند، مسرور و امیدوار می‌شود و خدا را شاکر می‌شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/06 ساعت 10:50:04
حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زرند اظهار داشت:یکی از جرائم پرتکرار در این شهرستان سرقت می باشد،لذا اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در این رابطه حائز اهمیت است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012