تاريخ انتشار :
03 مهر 1396 ساعت 09:23:37
از ابتدای سال تحصیلی دانش آموزان ؛ پروژه “نماد”در مدراس کرمان اجرا می شود

مدیر پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمان از اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در استان کرمان خبر داد و افزود:از ابتدای سال تحصیلی جاری طرح “نماد” به صورت پایلوت در آموزش پرورش ناحیه ۲کرمان و بم اجرا خواهد شد.
محبوبه میرزابیگی عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نماد که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش استان کرمان برگزار گردید اظهار داشت:در فاز اول اجرای این طرح ۱۲مدرسه در مقاطع مختلف پسرانه و دخترانه در کرمان وبم مورد پوشش قرار می گیرند.
وی نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان را طراحی مجموعه‌ای نظام یافته از خدمات و برنامه‌ها شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت های روانیاجتماعی، به منظور مراقبت از دانش‌آموزان در برابر رفتار‌هاي پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و جرائم از طريق مداخله به موقع و مؤثردانست
میرزابیگی در خصوص ائتلاف ملی در پروژه “نماد”گفت: به منظور تحقق پیشگیری رشدمدار و توجه به رشد و تکامل یکپارچه دانش آموزان و استقرار نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان سند مشترک فی ما بین اعضای ائتلاف ملی منعقد گردیده است و تا تاریخ ۱۴۰۰ هجری خورشیدی اعتبار دارد.
وی گفت:معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، اداره کل آموزش و پرورش،دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل بهزیستی، نیروی انتظامی،سازمان مدیریت و برنامه ریزی،اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)اعضای اصلی ائتلاف ملی نماد می باشند.
این مقام قضائی هدف اصلی از اجرای این طرح را تامین و ارتقای مراقبت‌های اجتماعی از دانش‌آموزان مدارس با رویکرد توانمندسازی مدرسه محور اعلام کرد.
وی عنوان کرد:مصادیق دقیق آسیب های اجتماعی یا رفتارهای پرخطری که وجود یا استعداد گرایش و ابتلاء به آنها در دانش آموزان در نظام مراقبت مورد توجه است، عبارتند از اختلالات روانی- اجتماعی که منجر به جرم و بزه در دانش آموزان خواهند شد.
میرزابیگی خاطرنشان ساخت: نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان برای حرکت سازمان یافته به سوی کنترل و کاهش بر دو محور آموزش های ارتقایی و پیشگیرانه و مراقبتی استوار است.
وی گفت:اعضای ائتلاف متعهد به شناسایی و تقویت عوامل محافظت کننده و دیده بانی مستمر عوامل مخاطره آمیز دانش آموزان در مدرسه، خانواده و محله می باشند
وی ارائه خدمات آموزشی پیشگیرانه به دانش آموزان لازم التوجه و خانواده های آنان، تهیه منابع آموزشی و فرهنگی پیشگیرانه برای دانش آموزان وبه اشتراک گذاری ظرفیت ها برای ارائه حمایت ها و خدمات مداخله ای روانی – اجتماعی برای دانش آموزان و خانواده های آنان را ازدیگر تعهدات اعضای ائتلاف دانست.
این مقام قضائی اعلام داشت: سیستم قضائی مساعدت لازم را در فراهم سازی بسترهای حقوقی ، قانونی و حاکمیتی جهت اجرای تصمیمات و راهکارهای اساسی وهمچنین مشارکت در تدوین و بهبود مستندات کلان، راهبردی و فنی مربوط به طرح خواهد داشت.
وی ارائه معاضدت های قضایی به دانش آموزان و خانواده ها را یکی دیگر از اقدامات دادگستری در راستای اجرای این طرح دانست وافزود: دادگستری در طراحی و اجرای فعالیت های پیشگیری و مراقبت اجتماعی در مدارس مشارکت خواهد داشت.

 

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012