تاريخ انتشار :
03 مهر 1396 ساعت 09:26:02
نرخ رشد بزه کاری در کشور رو به افزایش است

رییس کل دادگستری استان کرمان نسبت به افزایش نرخ رشد بزه کاری در کشور هشدار داد وگفت:هرچه نرخ بزهکاری و آسیب های اجتماعی در کشور افزایش یابد سطح کیفیت زندگی شهروندان نزول پیدا خواهد کرد.
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود.
وی تاکید کرد:بحث نرخ جرم و آسیب های اجتماعی باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود و همه ی نهادها اعم از حاکمیتی،مدنی و عمومی بایستی با به اشتراک گذاشتن تمام ظرفیت ها و توانمندی ها به دنبال توانمند سازی فرزندان این کشور و مصون سازی آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و وضعیت هایی که شخص را در وضعیت بزهکاری قرار می دهد باشیم .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد:طی چند سال گذشته دادگستری کرمان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم گام های موثری برداشته است وموفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.
وی ادامه داد:بایستی با برنامه ریزی،سیاست گذاری واتخاذ تدابیر مناسب سعی در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان وهمچنین توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه جامعه کودکان ونوجوانان در کشور داشته باشیم.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود:طرح نظام مراقبت های اجتماعی کودکان و نوجوانان(نماد)،تقریبا جهان شمول است و خاص یک منطقه وکشور نیست وامروزه غالب کشورهای دنیا این تجربه موفق را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
وی بیان داشت:جمهوری اسلامی ایران نیز با تدوین سند ائتلاف ملی برای اجرای برنامه های نظام مراقبت از کودکان ونوجوانان،زیرساخت های لازم برای اجرا وعملیاتی کردن این پروژه را در سطح گسترده فراهم کرده است.
وی فضای حاکم همدلی در استان را فرصتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست وافزود:در حوزه سیاست گذاری وبرنامه ریزی باید اقدامات جدی تری در سطح استان صورت پذیرد تا بتوانیم پروژه نماد که فعلا به صورت پایلوت در دومنطقه از استان اجرا می گردد به کل استان توسعه دهیم.

بیشتر کودکان بزهکار در خانواده های از هم گسیخته رشد یافته اند

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:تجربه در مطالعه پرونده های مرتبط با جرائم اطفال ،کودکان و نوجوانان نشان می دهد که تمامی این افراد عمدتا در خانواده های از هم گسیخته ودر محیطی پرآسیب رشد یافته اند.
وی ادامه داد:کودکان بزه کار قربانی بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز در گذشته بوده اند و در اکثر موارد این کودکان دچار فقر فرهنگی،اقتصادی و تحصیلات ناموفق بوده اند
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان با بیان اینکه کودکان به طور جدی نظام تنبیه وتشویق را در مدرسه فرا می گیرند، خاطرنشان ساخت:مدرسه محیطی است که کودک را جامعه پذیر تربیت می کند و در این بین نقش معلم،مدیر مدرسه و سایر هم کلاسی ها وشیوه های انضباطی وپرورشی در جامعه پذیر یا جامعه گریز کردن دانش آموز بسیار حائز اهمیت وبرجسته است .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012