تاريخ انتشار :
03 مهر 1396 ساعت 09:26:02
نرخ رشد بزه کاری در کشور رو به افزایش است

رییس کل دادگستری استان کرمان نسبت به افزایش نرخ رشد بزه کاری در کشور هشدار داد وگفت:هرچه نرخ بزهکاری و آسیب های اجتماعی در کشور افزایش یابد سطح کیفیت زندگی شهروندان نزول پیدا خواهد کرد.
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود.
وی تاکید کرد:بحث نرخ جرم و آسیب های اجتماعی باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود و همه ی نهادها اعم از حاکمیتی،مدنی و عمومی بایستی با به اشتراک گذاشتن تمام ظرفیت ها و توانمندی ها به دنبال توانمند سازی فرزندان این کشور و مصون سازی آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و وضعیت هایی که شخص را در وضعیت بزهکاری قرار می دهد باشیم .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد:طی چند سال گذشته دادگستری کرمان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم گام های موثری برداشته است وموفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.
وی ادامه داد:بایستی با برنامه ریزی،سیاست گذاری واتخاذ تدابیر مناسب سعی در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان وهمچنین توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه جامعه کودکان ونوجوانان در کشور داشته باشیم.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود:طرح نظام مراقبت های اجتماعی کودکان و نوجوانان(نماد)،تقریبا جهان شمول است و خاص یک منطقه وکشور نیست وامروزه غالب کشورهای دنیا این تجربه موفق را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
وی بیان داشت:جمهوری اسلامی ایران نیز با تدوین سند ائتلاف ملی برای اجرای برنامه های نظام مراقبت از کودکان ونوجوانان،زیرساخت های لازم برای اجرا وعملیاتی کردن این پروژه را در سطح گسترده فراهم کرده است.
وی فضای حاکم همدلی در استان را فرصتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست وافزود:در حوزه سیاست گذاری وبرنامه ریزی باید اقدامات جدی تری در سطح استان صورت پذیرد تا بتوانیم پروژه نماد که فعلا به صورت پایلوت در دومنطقه از استان اجرا می گردد به کل استان توسعه دهیم.

بیشتر کودکان بزهکار در خانواده های از هم گسیخته رشد یافته اند

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:تجربه در مطالعه پرونده های مرتبط با جرائم اطفال ،کودکان و نوجوانان نشان می دهد که تمامی این افراد عمدتا در خانواده های از هم گسیخته ودر محیطی پرآسیب رشد یافته اند.
وی ادامه داد:کودکان بزه کار قربانی بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز در گذشته بوده اند و در اکثر موارد این کودکان دچار فقر فرهنگی،اقتصادی و تحصیلات ناموفق بوده اند
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان با بیان اینکه کودکان به طور جدی نظام تنبیه وتشویق را در مدرسه فرا می گیرند، خاطرنشان ساخت:مدرسه محیطی است که کودک را جامعه پذیر تربیت می کند و در این بین نقش معلم،مدیر مدرسه و سایر هم کلاسی ها وشیوه های انضباطی وپرورشی در جامعه پذیر یا جامعه گریز کردن دانش آموز بسیار حائز اهمیت وبرجسته است .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/28 ساعت 12:05:04
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در این نشست گفت: دادگستری طی سال های اخیر در راستای همکاری های خود با اتاق و سایر مجموعه های استان و با هدف هم افزایی، تعامل خوبی را با آنها داشته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:44:26
یدالله موحد در در جشن بزرگ انقلاب که در دادگستری کرمان برگزار گردید ضمن گرامیداشت ایام الله دهه ی مبارک فجر اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:40:55
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی تربیت مربی حقوقی آموزش پیش از ازدواج با حضور وکلاء و حقوقدانان در کرمان برگزار می گردد.
احمدعلی انجم روزدر حاشیه بازدید از شعب شورای حل اختلاف شهرستان جیرفت بیان کرد: جامعه ای که در آن نرخ آسیب های اجتماعی روندی رو به کاهش داشته باشد، عوامل توسعه و پیشرفت آن جامعه روبه رشد خواهند بود
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:23:21
یدالله موحد در جلسه با قضات دادگاه تجدید نظر استان کرمان که در محل سالن شهید نصیری برگزار گردید، ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه ی فجر، اظهار داشت: دستگاه قضائی کشور مقتدر و مستقل با مظاهر فساد در هرموقعیت واکنش قاطعانه نشان خواهد داد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:13:46
حسین شکوهی نسب در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان نسبت به افزایش آمار تصادفات جاده‌ای به مسئولان ذی ربط هشدار داد و تاکید کرد:مسئولان بایستی با برنامه‌ریزی دقیق، سریع و جامع برای مقابله با این مسئله اقدام نمایند
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/05 ساعت 08:10:54
حجت الاسلام و المسلمین عباس اسدی در حاشیه کارگروه برنامه ریزی فرهنگ دینی و سازمانی دادگستری که صبح امروز در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های متعدد فرهنگی در جهت تبیین مهارت های زندگی و تحکیم خانواده ویژه کارکنان و فرزندان در دادگستری استان برگزار گردیده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/03 ساعت 09:18:52
یدالله موحد در نشست هم اندیشی شورای معاونین دادگستری با شورای معاونین صداو سیمای مرکز استان کرمان که در محل دادگستری کل برگزار گردید، ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران مجموعه صداو سیمای کرمان، اظهار داشت:از سنوات گذشته یک تعامل و همکاری فوق العاده و قابل توجهی بین دادگستری و صداوسیما شکل گرفته است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:20:26
یدالله موحد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت: برای حل مشکلات حوزه فضای مجازی نیازمند آن هستیم که نخبگان و مسئولان کشور به یک گفتمان و درک مشترک در زمینه مدیریت فضای مجازی برسند
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:14:28
یدالله موحد در اختتامیه دومین دوره جشنواره مجازات های جایگزین حبس که در محل سالن شهید نوروز زاده دادگستری کرمان با حضور قضات دادگستری استان برگزار شد، بیان کرد: با توجه به تراکم و جمعیت بالای زندانیان و محدودیت فضا و عدم امکان اشتغال و حرفه اموزی زندانیان و همچنین عدم تناسب امکانات با جمعیت کیفری اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و بازسازی شخصیت اجتماعی زندانیان مورد توجه قرار گرفته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:05:34
مهدی بخشی در جلسه گفتگوی دولت با بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار گردید اظهار داشت: قراردادهای مشارکت مدنی بانک ها منطبق با ماده 575قانون مدنی نمی باشد و با بعضی از دستورالعمل های بانک مرکزی در خصوص فروش اقساطی سهم الشرکه نیز مغایرت دارد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012