تاريخ انتشار :
03 مهر 1396 ساعت 09:26:02
نرخ رشد بزه کاری در کشور رو به افزایش است

رییس کل دادگستری استان کرمان نسبت به افزایش نرخ رشد بزه کاری در کشور هشدار داد وگفت:هرچه نرخ بزهکاری و آسیب های اجتماعی در کشور افزایش یابد سطح کیفیت زندگی شهروندان نزول پیدا خواهد کرد.
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود.
وی تاکید کرد:بحث نرخ جرم و آسیب های اجتماعی باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود و همه ی نهادها اعم از حاکمیتی،مدنی و عمومی بایستی با به اشتراک گذاشتن تمام ظرفیت ها و توانمندی ها به دنبال توانمند سازی فرزندان این کشور و مصون سازی آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و وضعیت هایی که شخص را در وضعیت بزهکاری قرار می دهد باشیم .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد:طی چند سال گذشته دادگستری کرمان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم گام های موثری برداشته است وموفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.
وی ادامه داد:بایستی با برنامه ریزی،سیاست گذاری واتخاذ تدابیر مناسب سعی در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان وهمچنین توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه جامعه کودکان ونوجوانان در کشور داشته باشیم.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود:طرح نظام مراقبت های اجتماعی کودکان و نوجوانان(نماد)،تقریبا جهان شمول است و خاص یک منطقه وکشور نیست وامروزه غالب کشورهای دنیا این تجربه موفق را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
وی بیان داشت:جمهوری اسلامی ایران نیز با تدوین سند ائتلاف ملی برای اجرای برنامه های نظام مراقبت از کودکان ونوجوانان،زیرساخت های لازم برای اجرا وعملیاتی کردن این پروژه را در سطح گسترده فراهم کرده است.
وی فضای حاکم همدلی در استان را فرصتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست وافزود:در حوزه سیاست گذاری وبرنامه ریزی باید اقدامات جدی تری در سطح استان صورت پذیرد تا بتوانیم پروژه نماد که فعلا به صورت پایلوت در دومنطقه از استان اجرا می گردد به کل استان توسعه دهیم.

بیشتر کودکان بزهکار در خانواده های از هم گسیخته رشد یافته اند

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:تجربه در مطالعه پرونده های مرتبط با جرائم اطفال ،کودکان و نوجوانان نشان می دهد که تمامی این افراد عمدتا در خانواده های از هم گسیخته ودر محیطی پرآسیب رشد یافته اند.
وی ادامه داد:کودکان بزه کار قربانی بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز در گذشته بوده اند و در اکثر موارد این کودکان دچار فقر فرهنگی،اقتصادی و تحصیلات ناموفق بوده اند
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان با بیان اینکه کودکان به طور جدی نظام تنبیه وتشویق را در مدرسه فرا می گیرند، خاطرنشان ساخت:مدرسه محیطی است که کودک را جامعه پذیر تربیت می کند و در این بین نقش معلم،مدیر مدرسه و سایر هم کلاسی ها وشیوه های انضباطی وپرورشی در جامعه پذیر یا جامعه گریز کردن دانش آموز بسیار حائز اهمیت وبرجسته است .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012