تاريخ انتشار :
03 مهر 1396 ساعت 09:26:02
نرخ رشد بزه کاری در کشور رو به افزایش است

رییس کل دادگستری استان کرمان نسبت به افزایش نرخ رشد بزه کاری در کشور هشدار داد وگفت:هرچه نرخ بزهکاری و آسیب های اجتماعی در کشور افزایش یابد سطح کیفیت زندگی شهروندان نزول پیدا خواهد کرد.
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود.
وی تاکید کرد:بحث نرخ جرم و آسیب های اجتماعی باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود و همه ی نهادها اعم از حاکمیتی،مدنی و عمومی بایستی با به اشتراک گذاشتن تمام ظرفیت ها و توانمندی ها به دنبال توانمند سازی فرزندان این کشور و مصون سازی آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و وضعیت هایی که شخص را در وضعیت بزهکاری قرار می دهد باشیم .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد:طی چند سال گذشته دادگستری کرمان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم گام های موثری برداشته است وموفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.
وی ادامه داد:بایستی با برنامه ریزی،سیاست گذاری واتخاذ تدابیر مناسب سعی در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان وهمچنین توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه جامعه کودکان ونوجوانان در کشور داشته باشیم.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود:طرح نظام مراقبت های اجتماعی کودکان و نوجوانان(نماد)،تقریبا جهان شمول است و خاص یک منطقه وکشور نیست وامروزه غالب کشورهای دنیا این تجربه موفق را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
وی بیان داشت:جمهوری اسلامی ایران نیز با تدوین سند ائتلاف ملی برای اجرای برنامه های نظام مراقبت از کودکان ونوجوانان،زیرساخت های لازم برای اجرا وعملیاتی کردن این پروژه را در سطح گسترده فراهم کرده است.
وی فضای حاکم همدلی در استان را فرصتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست وافزود:در حوزه سیاست گذاری وبرنامه ریزی باید اقدامات جدی تری در سطح استان صورت پذیرد تا بتوانیم پروژه نماد که فعلا به صورت پایلوت در دومنطقه از استان اجرا می گردد به کل استان توسعه دهیم.

بیشتر کودکان بزهکار در خانواده های از هم گسیخته رشد یافته اند

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:تجربه در مطالعه پرونده های مرتبط با جرائم اطفال ،کودکان و نوجوانان نشان می دهد که تمامی این افراد عمدتا در خانواده های از هم گسیخته ودر محیطی پرآسیب رشد یافته اند.
وی ادامه داد:کودکان بزه کار قربانی بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز در گذشته بوده اند و در اکثر موارد این کودکان دچار فقر فرهنگی،اقتصادی و تحصیلات ناموفق بوده اند
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان با بیان اینکه کودکان به طور جدی نظام تنبیه وتشویق را در مدرسه فرا می گیرند، خاطرنشان ساخت:مدرسه محیطی است که کودک را جامعه پذیر تربیت می کند و در این بین نقش معلم،مدیر مدرسه و سایر هم کلاسی ها وشیوه های انضباطی وپرورشی در جامعه پذیر یا جامعه گریز کردن دانش آموز بسیار حائز اهمیت وبرجسته است .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/22 ساعت 09:19:53
موحد با تاکید بر این نکته که خداوند انسان را آزاد خلق کرده و یکی از مقدس ترین انتخاب های انسان، انتخاب همسر می باشد،گفت: ازدواج تحمیلی یک آسیب جدی اجتماعی است و ایراد شرعی و قانونی دارد لذا علما و سران طوایف شایسته است آگاهی بخشی لازم در این زمینه را به عمل آورند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/20 ساعت 13:35:59
محمدباقر اسلامی در گردهمایی مسئولین قضائی استان کرمان با علما و روسای طوایف جنوب وشرق استان کرمان که عصر امروز در دادگستری شهرستان جیرفت برگزار شد،اظهار داشت: به منظور بهره گیری از ظرفیت های مؤثر علماء و سران طوایف در کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب های اجتماعی ناشی از آن میثاق نامه ای مابین دادگستری، استانداری، اداره کل اطلاعات و فرماندهی نیروی انتظامی و علماء و سران طوایف جنوب استان کرمان امضاء می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 11:12:19
محمد باقر اسلامی در اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات برتر استان کرمان ((قلم و عدالت))، اظهار داشت: جشنواره قلم و عدالت از مصوبات ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه کرمان در سال ۱۳۹۵ است
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 10:59:50
یدالله موحد در جلسه کارگروه حقوقی وقضائی برنامه ششم توسعه استان کرمان اظهار داشت:یکی از اهداف مهم این کارگروه، در راستای افزایش دقت و سرعت در ارائه خدمات قضائی ،تحقق عدالت قضائی واحیای حقوق عامه است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 10:52:50
حجت الاسلام والمسلمین "هادی صادقی" در اختتامیه جشنواره قلم و عدالت گفت: خداوند آنقدر برای قلم ارزش قائل است که به آن سوگند خورده است لذا باید ارزش قلم را بیش از گذشته بشناسیم و پاس بداریم.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/08 ساعت 08:16:54
یدالله موحد در اختتامیه جشنواره قلم و عدالت اظهار داشت:در تمامی ادوار تاریخی رسانه و ابزار اطلاع رسانی چه بصورت پیچیده و پیشرفته امروزی بخشی جداناپذیر از زندگی اجتماعی بشر بوده و بر تمامی شئون حیات بشری تاثیری عمیق و غیرقابل انکار گذارده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/08 ساعت 08:03:00
محمد باقر اسلامی،رییس ستاد برگزاری جشنواره قلم وعدالت اظهار داشت:دکتر صادقی،معاون قوه قضائیه میهمان و سخنران ویژه مراسم اختتامیه جشنواره خواهد بود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:55:42
محمدباقر اسلامی در حاشیه افتتاح سمن سراي دادگستري استان کرمان اظهار داشت:حضور مردم در انجام فعاليتهاي داوطلبانه در كشور ما زبان زد است و تا مردم نخواهند و نباشند مشكلي حل نخواهد شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:52:15
محمدباقر اسلامی ظهر امروز در آئین افتتاح دو خانه مهر در شهر کرمان اظهار داشت:خانه های مهر در راستای تفاهم نامه فی مابین دادگستری و اداره کل بهزیستی،شهرداری،نیروی انتظامی وسایر دستگاه های ذیربط استان و بااستفاده ازاعتبارات سازمانی راه اندازی شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:46:37
محمد باقر اسلامی گفت : در 3ماهه ی گذشته 28مرکز مشاوره خانواده به صورت میدانی ومستمر توسط کارشناسان معاونت اجتماعی دادگستری کرمان مورد بازدید قرار گرفته اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/24 ساعت 08:55:13
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: برای اجرای هدفمند و نظام مند این برنامه، دوره تربیت مربی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان برگزار و مربیان احراز صلاحیت شده به اجرای مدل الگوی های محتوایی توانمند سازی کودکان زیر 7سال در نقاط آسیب پذیر حاشیه نشین شهر کرمان می پردازند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012