تاريخ انتشار :
05 مهر 1396 ساعت 10:00:36
راه کار مقابله با ناهنجاری های فرهنگی؛ اقدامات فرهنگی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه برای مقابله فرهنگی،راه کار فرهنگی نیاز است،گفت:شورای فرهنگ عمومی استان بایستی سیاست گذاری در جهت فعالیت های فرهنگی برای تقویت باورهای دینی،فرهنگی کند.
یدالله موحد  در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی باید در حوزه فرهنگی برای رفع آسیب های اجتماعی تلاش کند و در زمینه برخوردی نیروهای قضایی، انتظامی و ... به صورت جدی فعال هستند.

استکبار فرهنگی به دنبال ترویج فرهنگ لیبرال غربی است

وی با اشاره وجود استکبار فرهنگی در جهان، گفت: فرهنگ لیبرال در غرب خود را فرهنگ برتر دنیا و بشریت می داند و اعتقاد دارد سایر فرهنگ ها مزاحم توسعه و رشد بشریت هستند بنابراین همه تلاش، کوشش و تکنولوژی خود را به کار می گیرد که سایر فرهنگ ها را قتل عام و تخریب کرده و جوامع بشری را از فرهنگ خودشان تهی و فرهنگ لیبرال را جایگزین کند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت:در دنیای امروز استکبار فرهنگی در قالب شعارهای عامه پسند از جمله حقوق بشر، آزادی، صلح و امنیت بین المللی، رشد و توسعه بشر و .... در صدد است که فرهنگ، آداب و سنن خود را به ملت ها غالب کند.
وی با بیان اینکه باید آسیب های اجتماعی را به عنوان یک پدیده شناخت، ادامه داد: آسیب های اجتماعی حوزه های مختلفی دارد و در حال حاضر طلاق، حاشیه نشینی، امنیت اخلاقی و اعتیاد مهمترین آسیب های اجتماعی کشور است.
موحد گفت: آسیب های اجتماعی خود معلول بسیاری از موارد از جمله عقب ماندگی در حوزه تکنولوژی و تضادهای فرهنگی هستند که به صورت ریشه ای باید این موارد برطرف شوند.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود: جود تضادهای فرهنگی در جامعه موجب بروز آسیب های اجتماعی شده است و شورای فرهنگ عمومی و سایر نهادهای فرهنگی باید برای رفع این تضادها برنامه ریزی کنند.
وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید در راستای زیرساخت های فرهنگی و ایجاد عرف اسلامی در جامعه برنامه ریزی کند.
در طرح نماد برای دانش آموزان پرونده شخصیت تشکیل می شود
موحد ادامه داد: در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی باید تحت عنوان پیشگیری رشد مدار حرکت کرد که در دنیا نیز تجربه شده است و در این رابطه دستگاه قضایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش طراحی تحت عنوان نماد را طراحی و اجرایی کرده است.
رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان کرد: در طرح نماد برای هر دانش آموز پرونده شخصیت تشکیل می شود و دانش آموزان به نوعی پالایش شده و پس از آن تحت نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان کشور می روند.
وی بیان کرد: در این طرح در ابتدا باید مدیران، سپس والدین و سپس دانش آموزان تحت آموزش قرار گیرند تا در نهایت اجرای موفق این در آینده منجر به کاهش چشمگیر بزهکاری خواهد شد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/22 ساعت 09:19:53
موحد با تاکید بر این نکته که خداوند انسان را آزاد خلق کرده و یکی از مقدس ترین انتخاب های انسان، انتخاب همسر می باشد،گفت: ازدواج تحمیلی یک آسیب جدی اجتماعی است و ایراد شرعی و قانونی دارد لذا علما و سران طوایف شایسته است آگاهی بخشی لازم در این زمینه را به عمل آورند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/20 ساعت 13:35:59
محمدباقر اسلامی در گردهمایی مسئولین قضائی استان کرمان با علما و روسای طوایف جنوب وشرق استان کرمان که عصر امروز در دادگستری شهرستان جیرفت برگزار شد،اظهار داشت: به منظور بهره گیری از ظرفیت های مؤثر علماء و سران طوایف در کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب های اجتماعی ناشی از آن میثاق نامه ای مابین دادگستری، استانداری، اداره کل اطلاعات و فرماندهی نیروی انتظامی و علماء و سران طوایف جنوب استان کرمان امضاء می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 11:12:19
محمد باقر اسلامی در اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات برتر استان کرمان ((قلم و عدالت))، اظهار داشت: جشنواره قلم و عدالت از مصوبات ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه کرمان در سال ۱۳۹۵ است
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 10:59:50
یدالله موحد در جلسه کارگروه حقوقی وقضائی برنامه ششم توسعه استان کرمان اظهار داشت:یکی از اهداف مهم این کارگروه، در راستای افزایش دقت و سرعت در ارائه خدمات قضائی ،تحقق عدالت قضائی واحیای حقوق عامه است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 10:52:50
حجت الاسلام والمسلمین "هادی صادقی" در اختتامیه جشنواره قلم و عدالت گفت: خداوند آنقدر برای قلم ارزش قائل است که به آن سوگند خورده است لذا باید ارزش قلم را بیش از گذشته بشناسیم و پاس بداریم.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/08 ساعت 08:16:54
یدالله موحد در اختتامیه جشنواره قلم و عدالت اظهار داشت:در تمامی ادوار تاریخی رسانه و ابزار اطلاع رسانی چه بصورت پیچیده و پیشرفته امروزی بخشی جداناپذیر از زندگی اجتماعی بشر بوده و بر تمامی شئون حیات بشری تاثیری عمیق و غیرقابل انکار گذارده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/08 ساعت 08:03:00
محمد باقر اسلامی،رییس ستاد برگزاری جشنواره قلم وعدالت اظهار داشت:دکتر صادقی،معاون قوه قضائیه میهمان و سخنران ویژه مراسم اختتامیه جشنواره خواهد بود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:55:42
محمدباقر اسلامی در حاشیه افتتاح سمن سراي دادگستري استان کرمان اظهار داشت:حضور مردم در انجام فعاليتهاي داوطلبانه در كشور ما زبان زد است و تا مردم نخواهند و نباشند مشكلي حل نخواهد شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:52:15
محمدباقر اسلامی ظهر امروز در آئین افتتاح دو خانه مهر در شهر کرمان اظهار داشت:خانه های مهر در راستای تفاهم نامه فی مابین دادگستری و اداره کل بهزیستی،شهرداری،نیروی انتظامی وسایر دستگاه های ذیربط استان و بااستفاده ازاعتبارات سازمانی راه اندازی شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:46:37
محمد باقر اسلامی گفت : در 3ماهه ی گذشته 28مرکز مشاوره خانواده به صورت میدانی ومستمر توسط کارشناسان معاونت اجتماعی دادگستری کرمان مورد بازدید قرار گرفته اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/24 ساعت 08:55:13
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: برای اجرای هدفمند و نظام مند این برنامه، دوره تربیت مربی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان برگزار و مربیان احراز صلاحیت شده به اجرای مدل الگوی های محتوایی توانمند سازی کودکان زیر 7سال در نقاط آسیب پذیر حاشیه نشین شهر کرمان می پردازند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012