تاريخ انتشار :
05 مهر 1396 ساعت 10:00:36
راه کار مقابله با ناهنجاری های فرهنگی؛ اقدامات فرهنگی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه برای مقابله فرهنگی،راه کار فرهنگی نیاز است،گفت:شورای فرهنگ عمومی استان بایستی سیاست گذاری در جهت فعالیت های فرهنگی برای تقویت باورهای دینی،فرهنگی کند.
یدالله موحد  در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی باید در حوزه فرهنگی برای رفع آسیب های اجتماعی تلاش کند و در زمینه برخوردی نیروهای قضایی، انتظامی و ... به صورت جدی فعال هستند.

استکبار فرهنگی به دنبال ترویج فرهنگ لیبرال غربی است

وی با اشاره وجود استکبار فرهنگی در جهان، گفت: فرهنگ لیبرال در غرب خود را فرهنگ برتر دنیا و بشریت می داند و اعتقاد دارد سایر فرهنگ ها مزاحم توسعه و رشد بشریت هستند بنابراین همه تلاش، کوشش و تکنولوژی خود را به کار می گیرد که سایر فرهنگ ها را قتل عام و تخریب کرده و جوامع بشری را از فرهنگ خودشان تهی و فرهنگ لیبرال را جایگزین کند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت:در دنیای امروز استکبار فرهنگی در قالب شعارهای عامه پسند از جمله حقوق بشر، آزادی، صلح و امنیت بین المللی، رشد و توسعه بشر و .... در صدد است که فرهنگ، آداب و سنن خود را به ملت ها غالب کند.
وی با بیان اینکه باید آسیب های اجتماعی را به عنوان یک پدیده شناخت، ادامه داد: آسیب های اجتماعی حوزه های مختلفی دارد و در حال حاضر طلاق، حاشیه نشینی، امنیت اخلاقی و اعتیاد مهمترین آسیب های اجتماعی کشور است.
موحد گفت: آسیب های اجتماعی خود معلول بسیاری از موارد از جمله عقب ماندگی در حوزه تکنولوژی و تضادهای فرهنگی هستند که به صورت ریشه ای باید این موارد برطرف شوند.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود: جود تضادهای فرهنگی در جامعه موجب بروز آسیب های اجتماعی شده است و شورای فرهنگ عمومی و سایر نهادهای فرهنگی باید برای رفع این تضادها برنامه ریزی کنند.
وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید در راستای زیرساخت های فرهنگی و ایجاد عرف اسلامی در جامعه برنامه ریزی کند.
در طرح نماد برای دانش آموزان پرونده شخصیت تشکیل می شود
موحد ادامه داد: در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی باید تحت عنوان پیشگیری رشد مدار حرکت کرد که در دنیا نیز تجربه شده است و در این رابطه دستگاه قضایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش طراحی تحت عنوان نماد را طراحی و اجرایی کرده است.
رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان کرد: در طرح نماد برای هر دانش آموز پرونده شخصیت تشکیل می شود و دانش آموزان به نوعی پالایش شده و پس از آن تحت نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان کشور می روند.
وی بیان کرد: در این طرح در ابتدا باید مدیران، سپس والدین و سپس دانش آموزان تحت آموزش قرار گیرند تا در نهایت اجرای موفق این در آینده منجر به کاهش چشمگیر بزهکاری خواهد شد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:17:56
یدالله موحد در حاشیه آئین صبحگاه مشترک یگان های نمونه پلیس استان کرمان به مناسبت گرامی داشت هفته ناجا،اظهار داشت:هفته ای که به نام سبزپوشان سپیددل نیروی انتظامی مزین است، بهانه ای است برای بزرگداشت سربازان سرافراز راه قسط وعدالت که با حضور ایثارگرانه شان ،ظلمْ ،جرأت برآمدن ندارد و امنیت در سایه تلاششان طلوع می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:14:25
محمد باقر اسلامی در جلسه بررسی مجازات‌های جایگزین حبس(آیین نامه 79قانون مجازات اسلامی) که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: افزایش جمعیت کیفری زندان یکی از تبعات منفی به کارگیری بی رویه مجازات حبس می باشد که خود آسیب های اجتماعی فراوانی را به همراه دارد و جامعه را در کارکردهای مختلف خود دچار اختلال می سازد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:09:50
یدالله موحد در جلسه بررسی مجازات‌های جایگزین حبس(آیین نامه 79قانون مجازات اسلامی) که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: جرم در تاریخ همواره امنیت، آرامش، آسایش و نظم جامعه بشری را تهدید کرده و می‌کند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/11 ساعت 11:56:33
محبوبه میرزابیگی گفت: توانمندسازی آسیب دیدگان حوزه اعتیاد از اقدامات اساسی در امر ساماندهی، درمان و کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر است که مانع از بازگشت مجدد آنان به چرخه اعتیاد می شود
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/06 ساعت 11:27:23
یدالله موحد در جلسه شورای قضائی مجتمع 22بهمن کرمان اظهار داشت:در مقابله با آسیب های اجتماعی وفرهنگی صرف برخورد قهرآمیز جواب گو نیست هرچند که دستگاه قضائی طبق وظیفه ذاتی خود همواره برخورد با مجرمان و کسانی که امنیت اخلاقی جامعه را دچار خدشه می کنند برخورد کرده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/06 ساعت 11:20:18
محمدجوادفدایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت: امروزه غالب کشورهای پیشرفته دنیا تجربه های موفقی از قبیل پروژه نماد را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/05 ساعت 10:00:36
یدالله موحد در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 10:52:33
مریم سرمست گفت: تقسیم بندی کلاسیک حقوق به دو شاخه حقوق خصوصی و حقوق عمومی برای حقوقدانان بسیار شناخته شده است. حقوق عمومی آن بخش از دانش حقوق می باشد که روابط دولت و مردم را درابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره تنظیم میکند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 09:26:02
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 09:23:37
محبوبه میرزابیگی عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نماد که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش استان کرمان برگزار گردید اظهار داشت:در فاز اول اجرای این طرح ۱۲مدرسه در مقاطع مختلف پسرانه و دخترانه در کرمان وبم مورد پوشش قرار می گیرند
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 08:44:16
محسن نیکورز اظهار داشت:بخش عمده ای از کشفیات مهم از جمله قاچاق کالا و مواد مخدر که نشان از توان اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای امنیتی و انتظامی دارد مربوط به سایر نقاط کشور هستند که صرفا در حوزه شهرستان کشف گردیده اند
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012