تاريخ انتشار :
05 مهر 1396 ساعت 10:00:36
راه کار مقابله با ناهنجاری های فرهنگی؛ اقدامات فرهنگی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه برای مقابله فرهنگی،راه کار فرهنگی نیاز است،گفت:شورای فرهنگ عمومی استان بایستی سیاست گذاری در جهت فعالیت های فرهنگی برای تقویت باورهای دینی،فرهنگی کند.
یدالله موحد  در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی باید در حوزه فرهنگی برای رفع آسیب های اجتماعی تلاش کند و در زمینه برخوردی نیروهای قضایی، انتظامی و ... به صورت جدی فعال هستند.

استکبار فرهنگی به دنبال ترویج فرهنگ لیبرال غربی است

وی با اشاره وجود استکبار فرهنگی در جهان، گفت: فرهنگ لیبرال در غرب خود را فرهنگ برتر دنیا و بشریت می داند و اعتقاد دارد سایر فرهنگ ها مزاحم توسعه و رشد بشریت هستند بنابراین همه تلاش، کوشش و تکنولوژی خود را به کار می گیرد که سایر فرهنگ ها را قتل عام و تخریب کرده و جوامع بشری را از فرهنگ خودشان تهی و فرهنگ لیبرال را جایگزین کند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت:در دنیای امروز استکبار فرهنگی در قالب شعارهای عامه پسند از جمله حقوق بشر، آزادی، صلح و امنیت بین المللی، رشد و توسعه بشر و .... در صدد است که فرهنگ، آداب و سنن خود را به ملت ها غالب کند.
وی با بیان اینکه باید آسیب های اجتماعی را به عنوان یک پدیده شناخت، ادامه داد: آسیب های اجتماعی حوزه های مختلفی دارد و در حال حاضر طلاق، حاشیه نشینی، امنیت اخلاقی و اعتیاد مهمترین آسیب های اجتماعی کشور است.
موحد گفت: آسیب های اجتماعی خود معلول بسیاری از موارد از جمله عقب ماندگی در حوزه تکنولوژی و تضادهای فرهنگی هستند که به صورت ریشه ای باید این موارد برطرف شوند.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود: جود تضادهای فرهنگی در جامعه موجب بروز آسیب های اجتماعی شده است و شورای فرهنگ عمومی و سایر نهادهای فرهنگی باید برای رفع این تضادها برنامه ریزی کنند.
وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید در راستای زیرساخت های فرهنگی و ایجاد عرف اسلامی در جامعه برنامه ریزی کند.
در طرح نماد برای دانش آموزان پرونده شخصیت تشکیل می شود
موحد ادامه داد: در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی باید تحت عنوان پیشگیری رشد مدار حرکت کرد که در دنیا نیز تجربه شده است و در این رابطه دستگاه قضایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش طراحی تحت عنوان نماد را طراحی و اجرایی کرده است.
رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان کرد: در طرح نماد برای هر دانش آموز پرونده شخصیت تشکیل می شود و دانش آموزان به نوعی پالایش شده و پس از آن تحت نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان کشور می روند.
وی بیان کرد: در این طرح در ابتدا باید مدیران، سپس والدین و سپس دانش آموزان تحت آموزش قرار گیرند تا در نهایت اجرای موفق این در آینده منجر به کاهش چشمگیر بزهکاری خواهد شد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/28 ساعت 12:05:04
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در این نشست گفت: دادگستری طی سال های اخیر در راستای همکاری های خود با اتاق و سایر مجموعه های استان و با هدف هم افزایی، تعامل خوبی را با آنها داشته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:44:26
یدالله موحد در در جشن بزرگ انقلاب که در دادگستری کرمان برگزار گردید ضمن گرامیداشت ایام الله دهه ی مبارک فجر اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:40:55
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی تربیت مربی حقوقی آموزش پیش از ازدواج با حضور وکلاء و حقوقدانان در کرمان برگزار می گردد.
احمدعلی انجم روزدر حاشیه بازدید از شعب شورای حل اختلاف شهرستان جیرفت بیان کرد: جامعه ای که در آن نرخ آسیب های اجتماعی روندی رو به کاهش داشته باشد، عوامل توسعه و پیشرفت آن جامعه روبه رشد خواهند بود
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:23:21
یدالله موحد در جلسه با قضات دادگاه تجدید نظر استان کرمان که در محل سالن شهید نصیری برگزار گردید، ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه ی فجر، اظهار داشت: دستگاه قضائی کشور مقتدر و مستقل با مظاهر فساد در هرموقعیت واکنش قاطعانه نشان خواهد داد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/23 ساعت 10:13:46
حسین شکوهی نسب در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان نسبت به افزایش آمار تصادفات جاده‌ای به مسئولان ذی ربط هشدار داد و تاکید کرد:مسئولان بایستی با برنامه‌ریزی دقیق، سریع و جامع برای مقابله با این مسئله اقدام نمایند
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/05 ساعت 08:10:54
حجت الاسلام و المسلمین عباس اسدی در حاشیه کارگروه برنامه ریزی فرهنگ دینی و سازمانی دادگستری که صبح امروز در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های متعدد فرهنگی در جهت تبیین مهارت های زندگی و تحکیم خانواده ویژه کارکنان و فرزندان در دادگستری استان برگزار گردیده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/03 ساعت 09:18:52
یدالله موحد در نشست هم اندیشی شورای معاونین دادگستری با شورای معاونین صداو سیمای مرکز استان کرمان که در محل دادگستری کل برگزار گردید، ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران مجموعه صداو سیمای کرمان، اظهار داشت:از سنوات گذشته یک تعامل و همکاری فوق العاده و قابل توجهی بین دادگستری و صداوسیما شکل گرفته است
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:20:26
یدالله موحد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت: برای حل مشکلات حوزه فضای مجازی نیازمند آن هستیم که نخبگان و مسئولان کشور به یک گفتمان و درک مشترک در زمینه مدیریت فضای مجازی برسند
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:14:28
یدالله موحد در اختتامیه دومین دوره جشنواره مجازات های جایگزین حبس که در محل سالن شهید نوروز زاده دادگستری کرمان با حضور قضات دادگستری استان برگزار شد، بیان کرد: با توجه به تراکم و جمعیت بالای زندانیان و محدودیت فضا و عدم امکان اشتغال و حرفه اموزی زندانیان و همچنین عدم تناسب امکانات با جمعیت کیفری اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و بازسازی شخصیت اجتماعی زندانیان مورد توجه قرار گرفته است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/11/02 ساعت 09:05:34
مهدی بخشی در جلسه گفتگوی دولت با بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار گردید اظهار داشت: قراردادهای مشارکت مدنی بانک ها منطبق با ماده 575قانون مدنی نمی باشد و با بعضی از دستورالعمل های بانک مرکزی در خصوص فروش اقساطی سهم الشرکه نیز مغایرت دارد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012