تاريخ انتشار :
05 مهر 1396 ساعت 10:00:36
راه کار مقابله با ناهنجاری های فرهنگی؛ اقدامات فرهنگی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه برای مقابله فرهنگی،راه کار فرهنگی نیاز است،گفت:شورای فرهنگ عمومی استان بایستی سیاست گذاری در جهت فعالیت های فرهنگی برای تقویت باورهای دینی،فرهنگی کند.
یدالله موحد  در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی باید در حوزه فرهنگی برای رفع آسیب های اجتماعی تلاش کند و در زمینه برخوردی نیروهای قضایی، انتظامی و ... به صورت جدی فعال هستند.

استکبار فرهنگی به دنبال ترویج فرهنگ لیبرال غربی است

وی با اشاره وجود استکبار فرهنگی در جهان، گفت: فرهنگ لیبرال در غرب خود را فرهنگ برتر دنیا و بشریت می داند و اعتقاد دارد سایر فرهنگ ها مزاحم توسعه و رشد بشریت هستند بنابراین همه تلاش، کوشش و تکنولوژی خود را به کار می گیرد که سایر فرهنگ ها را قتل عام و تخریب کرده و جوامع بشری را از فرهنگ خودشان تهی و فرهنگ لیبرال را جایگزین کند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت:در دنیای امروز استکبار فرهنگی در قالب شعارهای عامه پسند از جمله حقوق بشر، آزادی، صلح و امنیت بین المللی، رشد و توسعه بشر و .... در صدد است که فرهنگ، آداب و سنن خود را به ملت ها غالب کند.
وی با بیان اینکه باید آسیب های اجتماعی را به عنوان یک پدیده شناخت، ادامه داد: آسیب های اجتماعی حوزه های مختلفی دارد و در حال حاضر طلاق، حاشیه نشینی، امنیت اخلاقی و اعتیاد مهمترین آسیب های اجتماعی کشور است.
موحد گفت: آسیب های اجتماعی خود معلول بسیاری از موارد از جمله عقب ماندگی در حوزه تکنولوژی و تضادهای فرهنگی هستند که به صورت ریشه ای باید این موارد برطرف شوند.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان افزود: جود تضادهای فرهنگی در جامعه موجب بروز آسیب های اجتماعی شده است و شورای فرهنگ عمومی و سایر نهادهای فرهنگی باید برای رفع این تضادها برنامه ریزی کنند.
وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید در راستای زیرساخت های فرهنگی و ایجاد عرف اسلامی در جامعه برنامه ریزی کند.
در طرح نماد برای دانش آموزان پرونده شخصیت تشکیل می شود
موحد ادامه داد: در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی باید تحت عنوان پیشگیری رشد مدار حرکت کرد که در دنیا نیز تجربه شده است و در این رابطه دستگاه قضایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش طراحی تحت عنوان نماد را طراحی و اجرایی کرده است.
رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان کرد: در طرح نماد برای هر دانش آموز پرونده شخصیت تشکیل می شود و دانش آموزان به نوعی پالایش شده و پس از آن تحت نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان کشور می روند.
وی بیان کرد: در این طرح در ابتدا باید مدیران، سپس والدین و سپس دانش آموزان تحت آموزش قرار گیرند تا در نهایت اجرای موفق این در آینده منجر به کاهش چشمگیر بزهکاری خواهد شد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012