تاريخ انتشار :
17 مهر 1396 ساعت 08:17:56
ناجا بازوی توانمند دستگاه قضاء

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه نیروی انتظامی بازوی توانمند دستگاه قضائی است،گفت:مسئولیت پذیری، قانون مداری و توانمندی در اجرای وظایف محوله از  شاخصه های اصلی نیروی انتظامی است.
یدالله موحد در حاشیه آئین صبحگاه مشترک یگان های نمونه پلیس استان کرمان به مناسبت گرامی داشت هفته ناجا،اظهار داشت:هفته ای که به نام سبزپوشان سپیددل نیروی انتظامی مزین است، بهانه ای است برای بزرگداشت سربازان سرافراز راه قسط وعدالت که با حضور ایثارگرانه شان ،ظلمْ ،جرأت برآمدن ندارد و امنیت در سایه تلاششان  طلوع می کند. 
وی با بیان این که امنیت، اعتماد، سلامت، پویایی و نشاط، ثمره حضور نیروی انتظامی در جامعه است،  افزود:   نیروی انتظامی به عنوان ضرورت و نیاز یک جامعه آرمانی با ایستادگی مقتدرانه  در برابر اخلال گران نظم و امنیت ، ارمغان آور آرامش و عدالت است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان افزود : قرآن کریم «امنیت» را از اهداف بلند استقرار حاکمیت اللّه و ثمره حکومت صالحان  دانسته و بی شک این نیرو آیه ی نقش بسته بر تارک نشانش را سرفصل همه فعالیت های خویش می داند و  پیام آورعدالت ،  به عنوان فرمان حتمیِ خداوند است .
موحد تاکید کرد : نیروی انتظامی  تلاش برای استقرار عدالت اسلامی را مهم ترین وظیفه خود می داند و ره آورد این فعالیت ایجاد امنیتی است که   به تعبیر رهبر معظم انقلاب شأن نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی بوده و به فرموده ایشان  نیروی انتظامی باید  با عزت،... امانت،... و کارایی خود در محیط زندگی مردم برود. 
رییس شورای قضائی استان کرمان خاطر نشان ساخت:نیروی انتظامی ضمن دفاع از ارزش های انقلاب در پرتو  رهنمودهای مقام عظمای ولایت با آگاهی از قوانین وقانون مداری مردم را به اطاعت از رهنمودهای قانونی هدایت، و با قانون شکنان با قدرت مقابله می  کند.
 موحد افزود: نیروی انتظامی با آفت زدایی ، درخت تنومند عدالت را به شکوفه نشانده وبا استفاده از سه اصل «آگاهی»، «پیش گیری» و «پی گیری» به عنوان بازوی دستگاه قضایی همگان را از میوه های حیات بخش شجره عدالت همچون اعتماد، سلامت، پویایی، نشاط، رشد وخداباوری بهره مند می سازد.
وی در پایان  ابراز امیدواری کرد : یاد کسانی که  با تقدیم گرانبهاترین دارایی خود در صفوف مختلف مبارزه با عوامل نا امنی وفساد ، آسایش وامنیت را به جامعه  هدیه دادند ،به نیکویی پاس داشته شود و تلاش  مخلصانه بزرگ مردان این عرصه  ، مقبول و مأجور بارگاه کبریایی قرار گیرد .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/22 ساعت 09:19:53
موحد با تاکید بر این نکته که خداوند انسان را آزاد خلق کرده و یکی از مقدس ترین انتخاب های انسان، انتخاب همسر می باشد،گفت: ازدواج تحمیلی یک آسیب جدی اجتماعی است و ایراد شرعی و قانونی دارد لذا علما و سران طوایف شایسته است آگاهی بخشی لازم در این زمینه را به عمل آورند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/20 ساعت 13:35:59
محمدباقر اسلامی در گردهمایی مسئولین قضائی استان کرمان با علما و روسای طوایف جنوب وشرق استان کرمان که عصر امروز در دادگستری شهرستان جیرفت برگزار شد،اظهار داشت: به منظور بهره گیری از ظرفیت های مؤثر علماء و سران طوایف در کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب های اجتماعی ناشی از آن میثاق نامه ای مابین دادگستری، استانداری، اداره کل اطلاعات و فرماندهی نیروی انتظامی و علماء و سران طوایف جنوب استان کرمان امضاء می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 11:12:19
محمد باقر اسلامی در اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات برتر استان کرمان ((قلم و عدالت))، اظهار داشت: جشنواره قلم و عدالت از مصوبات ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه کرمان در سال ۱۳۹۵ است
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 10:59:50
یدالله موحد در جلسه کارگروه حقوقی وقضائی برنامه ششم توسعه استان کرمان اظهار داشت:یکی از اهداف مهم این کارگروه، در راستای افزایش دقت و سرعت در ارائه خدمات قضائی ،تحقق عدالت قضائی واحیای حقوق عامه است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/11 ساعت 10:52:50
حجت الاسلام والمسلمین "هادی صادقی" در اختتامیه جشنواره قلم و عدالت گفت: خداوند آنقدر برای قلم ارزش قائل است که به آن سوگند خورده است لذا باید ارزش قلم را بیش از گذشته بشناسیم و پاس بداریم.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/08 ساعت 08:16:54
یدالله موحد در اختتامیه جشنواره قلم و عدالت اظهار داشت:در تمامی ادوار تاریخی رسانه و ابزار اطلاع رسانی چه بصورت پیچیده و پیشرفته امروزی بخشی جداناپذیر از زندگی اجتماعی بشر بوده و بر تمامی شئون حیات بشری تاثیری عمیق و غیرقابل انکار گذارده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/08 ساعت 08:03:00
محمد باقر اسلامی،رییس ستاد برگزاری جشنواره قلم وعدالت اظهار داشت:دکتر صادقی،معاون قوه قضائیه میهمان و سخنران ویژه مراسم اختتامیه جشنواره خواهد بود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:55:42
محمدباقر اسلامی در حاشیه افتتاح سمن سراي دادگستري استان کرمان اظهار داشت:حضور مردم در انجام فعاليتهاي داوطلبانه در كشور ما زبان زد است و تا مردم نخواهند و نباشند مشكلي حل نخواهد شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:52:15
محمدباقر اسلامی ظهر امروز در آئین افتتاح دو خانه مهر در شهر کرمان اظهار داشت:خانه های مهر در راستای تفاهم نامه فی مابین دادگستری و اداره کل بهزیستی،شهرداری،نیروی انتظامی وسایر دستگاه های ذیربط استان و بااستفاده ازاعتبارات سازمانی راه اندازی شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/27 ساعت 13:46:37
محمد باقر اسلامی گفت : در 3ماهه ی گذشته 28مرکز مشاوره خانواده به صورت میدانی ومستمر توسط کارشناسان معاونت اجتماعی دادگستری کرمان مورد بازدید قرار گرفته اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/08/24 ساعت 08:55:13
محبوبه میرزابیگی اظهار داشت: برای اجرای هدفمند و نظام مند این برنامه، دوره تربیت مربی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان برگزار و مربیان احراز صلاحیت شده به اجرای مدل الگوی های محتوایی توانمند سازی کودکان زیر 7سال در نقاط آسیب پذیر حاشیه نشین شهر کرمان می پردازند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012