تاريخ انتشار :
17 مهر 1396 ساعت 08:17:56
ناجا بازوی توانمند دستگاه قضاء

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه نیروی انتظامی بازوی توانمند دستگاه قضائی است،گفت:مسئولیت پذیری، قانون مداری و توانمندی در اجرای وظایف محوله از  شاخصه های اصلی نیروی انتظامی است.
یدالله موحد در حاشیه آئین صبحگاه مشترک یگان های نمونه پلیس استان کرمان به مناسبت گرامی داشت هفته ناجا،اظهار داشت:هفته ای که به نام سبزپوشان سپیددل نیروی انتظامی مزین است، بهانه ای است برای بزرگداشت سربازان سرافراز راه قسط وعدالت که با حضور ایثارگرانه شان ،ظلمْ ،جرأت برآمدن ندارد و امنیت در سایه تلاششان  طلوع می کند. 
وی با بیان این که امنیت، اعتماد، سلامت، پویایی و نشاط، ثمره حضور نیروی انتظامی در جامعه است،  افزود:   نیروی انتظامی به عنوان ضرورت و نیاز یک جامعه آرمانی با ایستادگی مقتدرانه  در برابر اخلال گران نظم و امنیت ، ارمغان آور آرامش و عدالت است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان افزود : قرآن کریم «امنیت» را از اهداف بلند استقرار حاکمیت اللّه و ثمره حکومت صالحان  دانسته و بی شک این نیرو آیه ی نقش بسته بر تارک نشانش را سرفصل همه فعالیت های خویش می داند و  پیام آورعدالت ،  به عنوان فرمان حتمیِ خداوند است .
موحد تاکید کرد : نیروی انتظامی  تلاش برای استقرار عدالت اسلامی را مهم ترین وظیفه خود می داند و ره آورد این فعالیت ایجاد امنیتی است که   به تعبیر رهبر معظم انقلاب شأن نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی بوده و به فرموده ایشان  نیروی انتظامی باید  با عزت،... امانت،... و کارایی خود در محیط زندگی مردم برود. 
رییس شورای قضائی استان کرمان خاطر نشان ساخت:نیروی انتظامی ضمن دفاع از ارزش های انقلاب در پرتو  رهنمودهای مقام عظمای ولایت با آگاهی از قوانین وقانون مداری مردم را به اطاعت از رهنمودهای قانونی هدایت، و با قانون شکنان با قدرت مقابله می  کند.
 موحد افزود: نیروی انتظامی با آفت زدایی ، درخت تنومند عدالت را به شکوفه نشانده وبا استفاده از سه اصل «آگاهی»، «پیش گیری» و «پی گیری» به عنوان بازوی دستگاه قضایی همگان را از میوه های حیات بخش شجره عدالت همچون اعتماد، سلامت، پویایی، نشاط، رشد وخداباوری بهره مند می سازد.
وی در پایان  ابراز امیدواری کرد : یاد کسانی که  با تقدیم گرانبهاترین دارایی خود در صفوف مختلف مبارزه با عوامل نا امنی وفساد ، آسایش وامنیت را به جامعه  هدیه دادند ،به نیکویی پاس داشته شود و تلاش  مخلصانه بزرگ مردان این عرصه  ، مقبول و مأجور بارگاه کبریایی قرار گیرد .

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:17:56
یدالله موحد در حاشیه آئین صبحگاه مشترک یگان های نمونه پلیس استان کرمان به مناسبت گرامی داشت هفته ناجا،اظهار داشت:هفته ای که به نام سبزپوشان سپیددل نیروی انتظامی مزین است، بهانه ای است برای بزرگداشت سربازان سرافراز راه قسط وعدالت که با حضور ایثارگرانه شان ،ظلمْ ،جرأت برآمدن ندارد و امنیت در سایه تلاششان طلوع می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:14:25
محمد باقر اسلامی در جلسه بررسی مجازات‌های جایگزین حبس(آیین نامه 79قانون مجازات اسلامی) که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: افزایش جمعیت کیفری زندان یکی از تبعات منفی به کارگیری بی رویه مجازات حبس می باشد که خود آسیب های اجتماعی فراوانی را به همراه دارد و جامعه را در کارکردهای مختلف خود دچار اختلال می سازد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/17 ساعت 08:09:50
یدالله موحد در جلسه بررسی مجازات‌های جایگزین حبس(آیین نامه 79قانون مجازات اسلامی) که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: جرم در تاریخ همواره امنیت، آرامش، آسایش و نظم جامعه بشری را تهدید کرده و می‌کند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/11 ساعت 11:56:33
محبوبه میرزابیگی گفت: توانمندسازی آسیب دیدگان حوزه اعتیاد از اقدامات اساسی در امر ساماندهی، درمان و کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر است که مانع از بازگشت مجدد آنان به چرخه اعتیاد می شود
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/06 ساعت 11:27:23
یدالله موحد در جلسه شورای قضائی مجتمع 22بهمن کرمان اظهار داشت:در مقابله با آسیب های اجتماعی وفرهنگی صرف برخورد قهرآمیز جواب گو نیست هرچند که دستگاه قضائی طبق وظیفه ذاتی خود همواره برخورد با مجرمان و کسانی که امنیت اخلاقی جامعه را دچار خدشه می کنند برخورد کرده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/06 ساعت 11:20:18
محمدجوادفدایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت: امروزه غالب کشورهای پیشرفته دنیا تجربه های موفقی از قبیل پروژه نماد را پذیرفته وبرای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی وسیاست گذاری کرده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/05 ساعت 10:00:36
یدالله موحد در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با موضوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی واجتماعی شهر کرمان در محل دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: یک بخش برخورد با آسیب های اجتماعی برخورد قضایی، انتظامی و نظارتی دستگاه متولی است اما زیر ساخت این کار، اقدامات فرهنگی است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 10:52:33
مریم سرمست گفت: تقسیم بندی کلاسیک حقوق به دو شاخه حقوق خصوصی و حقوق عمومی برای حقوقدانان بسیار شناخته شده است. حقوق عمومی آن بخش از دانش حقوق می باشد که روابط دولت و مردم را درابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره تنظیم میکند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 09:26:02
یدالله موحد عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد)که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش کرمان برگزار گردید،اظهار داشت:یکی از وظایف اصلی حاکمیت در قانون اساسی این است که بایستی در تمام حوزه ها تلاش نماید تاسطح زندگی شهروندان ایرانی ارتقاء بخشیده شود
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 09:23:37
محبوبه میرزابیگی عصر امروز در شورای عالی سیاست گذاری پروژه نماد که به میزبانی اداره کل آموزش وپروش استان کرمان برگزار گردید اظهار داشت:در فاز اول اجرای این طرح ۱۲مدرسه در مقاطع مختلف پسرانه و دخترانه در کرمان وبم مورد پوشش قرار می گیرند
تاريخ ارسال خبر : 1396/07/03 ساعت 08:44:16
محسن نیکورز اظهار داشت:بخش عمده ای از کشفیات مهم از جمله قاچاق کالا و مواد مخدر که نشان از توان اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای امنیتی و انتظامی دارد مربوط به سایر نقاط کشور هستند که صرفا در حوزه شهرستان کشف گردیده اند
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012