تاريخ انتشار :
07 خرداد 1391 ساعت 11:14:43
رئیس انجمن ایرانی جرم شناسی: بخش عمده پیشگیری بر عهده دانشگاه هاست

رئیس انجمن ایرانی جرم شناسی، گفت: بخش عمده پیشگیری بر عهده دانشگاه هاست تا با انجام مطالعات علمی و با همکاری سازمان های مربوط در این رابطه اقدام کنند.

جعفر کوشا' در آیین افتتاح انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان افزود: دستگاه قضایی با تحقیقات علمی، فرآیند دادرسی عادلانه و احکام علمی و متقن می تواند نقش پیشگیرانه خود را اجرا کند.

وی اظهار داشت: مهمترین کار دستگاه قضایی برای پیشگیری از وقوع جرم، صدور آرای متقن و علمی است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید حریم امن برای مظلومان و محل ترس برای بزهکاران باشد.

رییس انجمن ایرانی جرم شناسی، افزود: جرم شناسی به معنای واقعی کلمه از دیرباز آغاز شده و پیشینه این علم در عرصه مطالعات انسان شناختی به کشته شدن هابیل به دست قابیل بر می گردد.

کوشا، با بیان این که در تاریخ رگه های جرم شناسی را می توان دید، گفت: در قرن اخیر موضوع جرم شناسی به طور ظاهری و علمی دیده می شود.

وی افزود: ریشه ها و علل وقوع جرم در جوامع مختلف و در طبقات گوناگون باید مورد مطالعه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که انجمن ایرانی جرم شناسی در سال 72 تاسیس شده است، تصریح کرد: این انجمن سیاسی، صنفی و جناحی نیست و به عنوان انجمنی وابسته به وزارت علوم صرفا در زمینه علمی کار می کند.

کوشا، با تاکید بر این که جرم شناسی باید بومی و کاربردی شود، بیان کرد: برخی موانع در عرصه کار علمی وجود دارد و در این راه باید سختکوش بود.

رییس انجمن ایرانی جرم شناسی، ادامه داد: در استان کرمان با دارا بودن حدود سه میلیون نفر جمعیت و شرایط خاص، باید در زمینه مذهب و نقش آن در جرم شناسی مطالعات انجام شود.

وی بر بکارگیری ظرفیت بسیار خوب دین اسلام برای پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در زمینه پیشگیری از وقوع جرم باید مورد توجه قرار گیرد، تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی براساس تفکر اسلامی است.

وی اظهار داشت: موضوعاتی چون طلاق توافقی و مواد مخدر و مشکلات ناشی از آن از دیگر مواردی است که باید در انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد.

کوشا، بر بهره گیری بیش از پیش از نظرات فرهیختگان و جوانان تاکید کرد و گفت: تشکیل کارگروه های اجتماعی و اقتصادی در انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان مورد تاکید است.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012