تاريخ انتشار :
07 خرداد 1391 ساعت 11:14:43
رئیس انجمن ایرانی جرم شناسی: بخش عمده پیشگیری بر عهده دانشگاه هاست

رئیس انجمن ایرانی جرم شناسی، گفت: بخش عمده پیشگیری بر عهده دانشگاه هاست تا با انجام مطالعات علمی و با همکاری سازمان های مربوط در این رابطه اقدام کنند.

جعفر کوشا' در آیین افتتاح انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان افزود: دستگاه قضایی با تحقیقات علمی، فرآیند دادرسی عادلانه و احکام علمی و متقن می تواند نقش پیشگیرانه خود را اجرا کند.

وی اظهار داشت: مهمترین کار دستگاه قضایی برای پیشگیری از وقوع جرم، صدور آرای متقن و علمی است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید حریم امن برای مظلومان و محل ترس برای بزهکاران باشد.

رییس انجمن ایرانی جرم شناسی، افزود: جرم شناسی به معنای واقعی کلمه از دیرباز آغاز شده و پیشینه این علم در عرصه مطالعات انسان شناختی به کشته شدن هابیل به دست قابیل بر می گردد.

کوشا، با بیان این که در تاریخ رگه های جرم شناسی را می توان دید، گفت: در قرن اخیر موضوع جرم شناسی به طور ظاهری و علمی دیده می شود.

وی افزود: ریشه ها و علل وقوع جرم در جوامع مختلف و در طبقات گوناگون باید مورد مطالعه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که انجمن ایرانی جرم شناسی در سال 72 تاسیس شده است، تصریح کرد: این انجمن سیاسی، صنفی و جناحی نیست و به عنوان انجمنی وابسته به وزارت علوم صرفا در زمینه علمی کار می کند.

کوشا، با تاکید بر این که جرم شناسی باید بومی و کاربردی شود، بیان کرد: برخی موانع در عرصه کار علمی وجود دارد و در این راه باید سختکوش بود.

رییس انجمن ایرانی جرم شناسی، ادامه داد: در استان کرمان با دارا بودن حدود سه میلیون نفر جمعیت و شرایط خاص، باید در زمینه مذهب و نقش آن در جرم شناسی مطالعات انجام شود.

وی بر بکارگیری ظرفیت بسیار خوب دین اسلام برای پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در زمینه پیشگیری از وقوع جرم باید مورد توجه قرار گیرد، تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی براساس تفکر اسلامی است.

وی اظهار داشت: موضوعاتی چون طلاق توافقی و مواد مخدر و مشکلات ناشی از آن از دیگر مواردی است که باید در انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد.

کوشا، بر بهره گیری بیش از پیش از نظرات فرهیختگان و جوانان تاکید کرد و گفت: تشکیل کارگروه های اجتماعی و اقتصادی در انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان مورد تاکید است.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:57:27
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:46:38
سید مهدی قویدل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند اظهار داشت: با راه اندازی کارگروه تیم ویژه صلح و سازش متشکل از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 83جلسه بالغ بر 7میلیارد و 322میلیون ریال به علاوه 461سکه تمام بهار آزادی از شکات تخفیف و اخذ رضایت شده است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 10:27:37
رئیس دادگستری شهرستان زرند از کاهش 11درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت:خوشبختانه طی شش ماه ی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازدواج 18درصد در زرند افزایش داشته است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 09:32:35
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خوشبختانه در سال جاری تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:16:36
“یداله موحد” در همایش”عقود بانکی، ماهیت تا عمل” در کرمان اظهار کرد: یکی از قوانین بالادستی نظام پولی و بانکی کشور قانون عملیات بانکی بدون ربا مربوط به سال ۶۲ است که ۲۷ ماده و ۴ تبصره دارد و در سال ۶۲ به طور آزمایشی تصویب و قانون موقتی بود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:11:31
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه همایش ملی عقود بانکی از ماهیت تا عمل که در محل سالن همایش های هتل پارس برگزار گردید،اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضائی و بخش خصوصی در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه دستگاه قضائی است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:55:03
یدالله موحد در دومین گردهمایی سران طوایف مناطق جنوبی و شرقی استان که در سالن سینمای شوباد کهنوج برگزار گردید،اظهار داشت:این گردهمایی با هدف تقویت و توسعه امنیت پایدار در مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شده است وامیداوریم منجر به پیشرفت ،توسعه،عمران و آبادانی جنوب استان شود
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:53:10
سهراب سالاری گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار داشت:مجموعه معتمدین و سران طوایف، افرادی شاخص، مومن و خیرخواه هستند که هم به عنوان زبان مردم و هم به عنوان بازوی قوی و پشتیبان محکم برای حاکمیت در حل و فصل دعاوی نقش مهمی ایفا می کنند
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:51:21
محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت : طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت های مردمی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:39:02
افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012