تاريخ انتشار :
02 بهمن 1396 ساعت 09:20:26
راه حل غلبه بر مشکلات فضای مجازی ؛ رسیدن مسئولان به یک گفتمان ودرک مشترک است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اولین مشکل در حوزه فضای مجازی رویکردهای متضاد ومتعارض است که در سطح کشور شکل گرفته است.

یدالله موحد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت:  برای حل مشکلات حوزه فضای مجازی نیازمند آن هستیم که نخبگان و مسئولان کشور به یک گفتمان و درک مشترک در زمینه مدیریت فضای مجازی  برسند

فضای مجازی بستر جنگ نرم است

این مقام ارشد قضائی استان کرمان تصریح کرد: فضای مجازی بستر جنگ نرم است و به همین لحاظ است که استکبار جهانی در بسیاری از حوزه ها ایران را مورد تحریم های شدید و ظالمانه قرار داده است اما می بینیم در حوزه فضای مجازی نه تنها تحریمی وجود ندارد بلکه هروز بر تقویت این فضا تلاش می کنند.

لازمه مقابله با تهاجمات نرم دشمن وجود گفتمان مشترک  دربین نخبگان و مسئولان است

رییس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:لازمه مقابله جدی با تهاجمات نرم دشمن در فضای مجازی داشتن یک گفتمان و درک مشترک  در این حوزه می باشد.

مسئولان بحث مدیریت فیلترینگ را جدی بگیرند

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:ضرورت دارد بحث فیلترینگ مدیریت شود و بایستی تدابیر جدی از سوی مسئولان در این خصوص اتخاذ گردد.

بحث احراز هویت در فضای مجازی یک مسئله جدی است

وی عنوان کرد:امروزه بحث احراز هویت در فضای مجازی یک مسئله جدی است و همچون سایر کشورهای دنیا باید هویت افراد در نزد حاکمیت مسجل باشد

موحد با تاکید به اینکه بایستی صاحب و مالک سخت افزار و ابزارهایی که افراد از طریق آنها وارد فضای مجازی می شوند نیز  نزد حاکمیت  مشخص باشد،اعلام کرد:به طور مثال وجود هزاران سیم کارت مجهول المالک در سطح جامعه مشکلات عدیده ای را بوجود آورده است.

بحث فناوری اطلاعات مقاومتی یک ضرورت مهم است

این مقام ارشد قضائی بیان کرد:امروزه در کنار موضوع اقتصاد مقاومتی باید بحث فناوری اطلاعات مقاومتی نیز به طور جدی پیگیری شود زیرا یک ضرورت بسیار مهم محسوب می شود

وی ادامه داد:جدا از اینکه باتهدیدات متعددی در حوزه فرهنگی و امنیتی در بستر فضای مجازی مواجه هستیم باید تدابیری اندیشیده شود اگر روزی در حوزه فضای مجازی مورد تحریم قرار گرفتیم بتوانیم پاسخگوی نیاز جامعه باشیم.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان با طرح این سوال که چرا پس از گذشت چند سال هنوز شبکه ملی اطلاعات به سرانجام نرسیده است،گفت:می توان با تقویت وحمایت از نرم افزار های ایرانی جایگاه آنان را در بین مخاطبان ایرانی ارتقاء دهیم

وی گفت:امروز شاهدیم بسیاری از کشورهای دنیا باشرکت های بزرگ از قبیل ماکروسافت و گوگل وارد مذاکره شده اند و ملاحضات ملی و حاکمیتی و فرهنگی خود را لحاظ می کنند لذا می طلبد همگام با فراهم کردن  بسترها وزیرساخت های ملی در این زمینه،مسئولان با انعقاد قراردادهایی ملاحضات حاکمیتی خود را لحاظ نمایند.

جرم یابی در فضای مجازی مورد تاکید است

رییس شورای قضائی استان گفت:جرم یابی در حوزه فضای مجازی یک علم محسوب می شود که در حال حاضر پلیس فتا از آن استفاده می کند اما ضرورت دارد پلیس در زمینه مستندسازی جرائم در حوزه فضای مجازی و ارائه گزارش  به مقامات قضائی تقویت شد

 وی با بیان اینکه دادگستری استان کرمان در زمینه مدیریت فضای مجازی یک طرح مطالعاتی خوبی را آغاز کرده است،گفت:امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح در سطح استان افراد زیادی بتوانند از آن بهره مند شوند

بحث پیشگیری از خشونت های رفتاری و گفتاری در دستور کار شورای فرهنگ عمومی

رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت:یکی از ضروریات حوزه فرهنگ که دادگستری استان کرمان در این زمینه برنامه و اقدامات ارزشمندی انجام داده است بحث پیشگیری از خشونت های رفتاری و گفتاری است که اگر در دستور کار شورای فرهنگ عمومی استان نیز قرار گیرد مفید و موثر خواهد بود

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012