تاريخ انتشار :
02 بهمن 1396 ساعت 09:20:26
راه حل غلبه بر مشکلات فضای مجازی ؛ رسیدن مسئولان به یک گفتمان ودرک مشترک است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اولین مشکل در حوزه فضای مجازی رویکردهای متضاد ومتعارض است که در سطح کشور شکل گرفته است.

یدالله موحد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار داشت:  برای حل مشکلات حوزه فضای مجازی نیازمند آن هستیم که نخبگان و مسئولان کشور به یک گفتمان و درک مشترک در زمینه مدیریت فضای مجازی  برسند

فضای مجازی بستر جنگ نرم است

این مقام ارشد قضائی استان کرمان تصریح کرد: فضای مجازی بستر جنگ نرم است و به همین لحاظ است که استکبار جهانی در بسیاری از حوزه ها ایران را مورد تحریم های شدید و ظالمانه قرار داده است اما می بینیم در حوزه فضای مجازی نه تنها تحریمی وجود ندارد بلکه هروز بر تقویت این فضا تلاش می کنند.

لازمه مقابله با تهاجمات نرم دشمن وجود گفتمان مشترک  دربین نخبگان و مسئولان است

رییس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:لازمه مقابله جدی با تهاجمات نرم دشمن در فضای مجازی داشتن یک گفتمان و درک مشترک  در این حوزه می باشد.

مسئولان بحث مدیریت فیلترینگ را جدی بگیرند

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:ضرورت دارد بحث فیلترینگ مدیریت شود و بایستی تدابیر جدی از سوی مسئولان در این خصوص اتخاذ گردد.

بحث احراز هویت در فضای مجازی یک مسئله جدی است

وی عنوان کرد:امروزه بحث احراز هویت در فضای مجازی یک مسئله جدی است و همچون سایر کشورهای دنیا باید هویت افراد در نزد حاکمیت مسجل باشد

موحد با تاکید به اینکه بایستی صاحب و مالک سخت افزار و ابزارهایی که افراد از طریق آنها وارد فضای مجازی می شوند نیز  نزد حاکمیت  مشخص باشد،اعلام کرد:به طور مثال وجود هزاران سیم کارت مجهول المالک در سطح جامعه مشکلات عدیده ای را بوجود آورده است.

بحث فناوری اطلاعات مقاومتی یک ضرورت مهم است

این مقام ارشد قضائی بیان کرد:امروزه در کنار موضوع اقتصاد مقاومتی باید بحث فناوری اطلاعات مقاومتی نیز به طور جدی پیگیری شود زیرا یک ضرورت بسیار مهم محسوب می شود

وی ادامه داد:جدا از اینکه باتهدیدات متعددی در حوزه فرهنگی و امنیتی در بستر فضای مجازی مواجه هستیم باید تدابیری اندیشیده شود اگر روزی در حوزه فضای مجازی مورد تحریم قرار گرفتیم بتوانیم پاسخگوی نیاز جامعه باشیم.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان با طرح این سوال که چرا پس از گذشت چند سال هنوز شبکه ملی اطلاعات به سرانجام نرسیده است،گفت:می توان با تقویت وحمایت از نرم افزار های ایرانی جایگاه آنان را در بین مخاطبان ایرانی ارتقاء دهیم

وی گفت:امروز شاهدیم بسیاری از کشورهای دنیا باشرکت های بزرگ از قبیل ماکروسافت و گوگل وارد مذاکره شده اند و ملاحضات ملی و حاکمیتی و فرهنگی خود را لحاظ می کنند لذا می طلبد همگام با فراهم کردن  بسترها وزیرساخت های ملی در این زمینه،مسئولان با انعقاد قراردادهایی ملاحضات حاکمیتی خود را لحاظ نمایند.

جرم یابی در فضای مجازی مورد تاکید است

رییس شورای قضائی استان گفت:جرم یابی در حوزه فضای مجازی یک علم محسوب می شود که در حال حاضر پلیس فتا از آن استفاده می کند اما ضرورت دارد پلیس در زمینه مستندسازی جرائم در حوزه فضای مجازی و ارائه گزارش  به مقامات قضائی تقویت شد

 وی با بیان اینکه دادگستری استان کرمان در زمینه مدیریت فضای مجازی یک طرح مطالعاتی خوبی را آغاز کرده است،گفت:امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح در سطح استان افراد زیادی بتوانند از آن بهره مند شوند

بحث پیشگیری از خشونت های رفتاری و گفتاری در دستور کار شورای فرهنگ عمومی

رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت:یکی از ضروریات حوزه فرهنگ که دادگستری استان کرمان در این زمینه برنامه و اقدامات ارزشمندی انجام داده است بحث پیشگیری از خشونت های رفتاری و گفتاری است که اگر در دستور کار شورای فرهنگ عمومی استان نیز قرار گیرد مفید و موثر خواهد بود

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 10:26:50
یدالله موحد در جمع اعضاء ودبیران شوراهای حل اختلاف شهر کرمان اظهار داشت: شورای حل اختلاف ایجاد شده است تا بین عدالت قضائی و عدالت سازشی یک تعامل مثبت و سازنده برقرار کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 10:24:23
دادخدا سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت:پس از آنکه مشخص گردید برای مجموعه تولیدی که اقدام به تولید محصولات فنی،صنعتی می نموده است مشکلاتی بوجود آمده،این دادستانی باتوجه به اهمیت موضوع اشتغال و حمایت از تولیدات داخلی با تشکیل کارگروهی با همکاری اتاق بارزگانی استان مشکلات قضائی واداری این واحد مورد بررسی و در نهایت مشکلات مرتفع و از بیکاری جمع زیادی از پرسنل این کارخانه جلوگیری بعمل آمد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 09:57:32
محمد اطمینان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در سال گذشته بر اثر سهل انگاری و عدم نظارت کافی در یک واحد مسکونی در شهرکرمان،کارگر نگهبان این مجتمع به داخل چاله آسانسور سقوط می کند که متاسفانه در این رابطه کارگر مذکور فوت می نماید.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/06 ساعت 08:42:33
یدالله موحد بیان کرد: یک وجه‌ی حمایت قضائی این است که در دعاوی، اختلافات و پرونده های قضائی مرتبط با صنایع و کارگاه های تولیدی در هر شرایطی از صدور دستورات قضائی مبنی بر توقف و تعطیلی این قبیل مراکز جلوگیری بعمل آید و قضات از صدور این قبیل دستورات اجتناب ورزند و با توسل با سایر ظرفیت ها و فرصت های قانونی تصمیمات مقتضی را اتخاذ نمایند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/06 ساعت 08:32:47
شکوهی نسب رئیس دادگستری منوجان ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد دادگستری این شهرستان در سال ۱۳۹۶ گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۱۷۷ پرونده وارده شعبه اول دادگاه و ۲۱۸۴ پرونده دراین شعبه مختومه گردیده و مانده این شعبه ۱۵ پرونده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/19 ساعت 11:14:45
یدالله موحد در جشن سالروز استقلال کانون وکلاء و روز وکیل بیان کرد: تعامل و همکاری مثبت و تنگاتنگی بین دادگستری و کانون وکلاء برای رفع مشکلات و توسعه و تعمق عدالت و ارتقای جایگاه و شان جامعه وکالت در استان وجود دارد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/19 ساعت 10:47:49
یدالله موحد اظهار داشت:طی یازده ماهه ی گذشته 481مورد رای جایگزین حبس با موضوع الزام به خدمات عمومی رایگان،273مورد جزای نقدی،87مورد رای با عنوان دوره مراقبت صادر گردیده است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/13 ساعت 08:52:16
حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی در آیین اختتامیه همایش پیشگیری از خشونت، چالش‌ها و راهکارها در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: تعاون علمی و فکری و اندیش ورزی از بارزترین مصادیق تعاون است و در رتبه بندی تعاون باید بدانیم که بالاترین رتبه را شهیدان دارند.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/13 ساعت 08:48:44
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه و سخنگوی دستگاه قضا در همایش پیشگیری از خشونت، راهکار‌ها و چالش‌ها که صبح امروز در کرمان برگزار شد، گفت: بسیار خدا را شاکرم که توفیق داد در استان و شهر کرمان و در این جمع فرهیخته و بسیار با ارزش حضور پیدا کنم. حقیقتاً استان کرمان را با ظرفیت‌های مادی و معنوی شخصیت‌های بزرگ در گذشته و حال و با توجه به همدلی و هماهنگی که در حال حاضر بین همه اجزای استان وجود دارد وقتی انسان مشاهده می‌کند، مسرور و امیدوار می‌شود و خدا را شاکر می‌شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/06 ساعت 10:50:04
حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زرند اظهار داشت:یکی از جرائم پرتکرار در این شهرستان سرقت می باشد،لذا اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در این رابطه حائز اهمیت است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012