تاريخ انتشار :
03 بهمن 1396 ساعت 09:18:52
نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ صلح وسازش بی بدیل است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ صلح ،سازش و گذشت بی بدیل است .
یدالله موحد در نشست هم اندیشی شورای معاونین دادگستری با شورای معاونین صداو سیمای مرکز استان کرمان که در محل دادگستری کل برگزار گردید، ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران مجموعه صداو سیمای کرمان، اظهار داشت:از سنوات گذشته یک تعامل و همکاری فوق العاده و قابل توجهی بین دادگستری و صداوسیما شکل گرفته است
وی بیان کرد:هدف از تعاملات و این هم اندیشی ها استفاده از ظرفیت های دو مجموعه در جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم و ارتقای کیفیت خدمات می باشد.
وی با اشاره به اینکه رسانه ملی به عنوان یکی از ارکان مهم حاکمیت می باشد،گفت: قوه قضائیه نیز به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران متولی تحقق بخشیدن به عدالت است.
ارتقای دانش حقوقی مردم، از تکثیر دعاوی وتولید جرم جلوگیری می کند
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان عنوان کرد:آموزش امور حقوقی و ارتقای سطح دانش حقوقی مردم از سوی صدا وسیما مرکز استان می تواند از تکثیر دعاوی وتولید جرم تاحد زیادی جلوگیری کند.
وی خاطرنشان ساخت :یکی از مواردی که صداو سیما می تواند به کمک دستگاه قضائی بیاید،دعوت از مردم برای گسترش فرهنگ  صلح ،سازش و گذشت در جامعه می باشد و اساسا ستاد ملی صبر با همین هدف در سطح ملی واستانی شکل گرفته است .
رییس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد:امروزه مشاهده می کنیم مردم برای جزئی ترین مسائل به سیستم قضائی مراجعه می نمایند واین درحالی است که افراد می توانند با کمی صبر وگذشت این مسائل را در خارج از سیستم قضائی و در درون خودو خانواده حل وفصل نمایند.
وی گفت:در بسیاری از موارد در جزئی ترین مسائل مشاهد می گردد نهاد ها و ادارات دولتی نیز  مردم را به سمت سیستم قضائی سوق می دهند که بایستی تدابیری در این حوزه اندیشیده شود.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012