تاريخ انتشار :
03 بهمن 1396 ساعت 09:18:52
نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ صلح وسازش بی بدیل است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ صلح ،سازش و گذشت بی بدیل است .
یدالله موحد در نشست هم اندیشی شورای معاونین دادگستری با شورای معاونین صداو سیمای مرکز استان کرمان که در محل دادگستری کل برگزار گردید، ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران مجموعه صداو سیمای کرمان، اظهار داشت:از سنوات گذشته یک تعامل و همکاری فوق العاده و قابل توجهی بین دادگستری و صداوسیما شکل گرفته است
وی بیان کرد:هدف از تعاملات و این هم اندیشی ها استفاده از ظرفیت های دو مجموعه در جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم و ارتقای کیفیت خدمات می باشد.
وی با اشاره به اینکه رسانه ملی به عنوان یکی از ارکان مهم حاکمیت می باشد،گفت: قوه قضائیه نیز به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران متولی تحقق بخشیدن به عدالت است.
ارتقای دانش حقوقی مردم، از تکثیر دعاوی وتولید جرم جلوگیری می کند
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان عنوان کرد:آموزش امور حقوقی و ارتقای سطح دانش حقوقی مردم از سوی صدا وسیما مرکز استان می تواند از تکثیر دعاوی وتولید جرم تاحد زیادی جلوگیری کند.
وی خاطرنشان ساخت :یکی از مواردی که صداو سیما می تواند به کمک دستگاه قضائی بیاید،دعوت از مردم برای گسترش فرهنگ  صلح ،سازش و گذشت در جامعه می باشد و اساسا ستاد ملی صبر با همین هدف در سطح ملی واستانی شکل گرفته است .
رییس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد:امروزه مشاهده می کنیم مردم برای جزئی ترین مسائل به سیستم قضائی مراجعه می نمایند واین درحالی است که افراد می توانند با کمی صبر وگذشت این مسائل را در خارج از سیستم قضائی و در درون خودو خانواده حل وفصل نمایند.
وی گفت:در بسیاری از موارد در جزئی ترین مسائل مشاهد می گردد نهاد ها و ادارات دولتی نیز  مردم را به سمت سیستم قضائی سوق می دهند که بایستی تدابیری در این حوزه اندیشیده شود.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012