تاريخ انتشار :
05 بهمن 1396 ساعت 08:10:54
ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی در ادارات مورد تاکید است

معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان گفت: فعالیت های معاونت فرهنگی در دو حوزه درون و برون سازمانی تعریف شده است که در حوزه درون سازمانی ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی مورد تاکید است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس اسدی در حاشیه کارگروه برنامه ریزی فرهنگ دینی و سازمانی دادگستری که صبح امروز در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های متعدد فرهنگی در جهت تبیین مهارت های زندگی و تحکیم خانواده ویژه کارکنان و فرزندان در دادگستری استان برگزار گردیده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای فعال در حوزه فرهنگ در قالب هسته های جهادی سازماندهی و در حال فعالیت می باشند، گفت:با انجام برنامه های فرهنگی بدنبال ارتقاء سطح فرهنگ دینی،بصیرت انقلابی و سیاسی خود و سایر کارکنان شاغل در دستگاه قضائی هستیم.

این مقام قضائی استان کرمان به اجرای طرح جامع قرآن کریم در دادگستری استان اشاره کرد وگفت:پس  از فرآیند تعیین سطح کارکنان و اعضای خانوده آنان براساس مهارت و علاقه در یک رشته خاص قرآنی آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب قرآنی فرا می گیرند و  امیدواریم در مسابقات سالانه قرآن کریم قوه قضائیه بتوانیم شاهد حضور عزیزان شرکت کننده در طرح مزبور باشیم.

برنامه های متعددی در راستای افزایش سطح فرهنگ عمومی، حقوقی در حال انجام است

معاون فرهنگی دادگستری استان کرمان در خصوص فعالیت های برون سازمانی معاونت فرهنگی دادگستری اظهار داشت: اقدامات ارزشمندی در زمینه افزایش سطح فرهنگ عمومی،حقوقی جامعه در سطح استان صورت پذیرفته است اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.

حجت الاسلام اسدی ادامه داد: در کنار حضور قضات در مساجد، دانشگاه ها، مدارس و صداوسیما همواره سعی شده از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جهت ارتقاء سطح فرهنگ حقوقی افراد جامعه استفاده کنیم.

وی گفت:ارشاد مردم از طریق واحدهای ارشاد و معاضدت قضائی با همکاری کانون وکلاء دادگستری  و مرکز وکلا ومشاوران حقوقی  قوه قضائیه از دیگر اقداماتی است که در جهت افزایش اگاهی مراجعان نسبت به مسائل حقوقی از سال ها پیش در حال انجام است.

اسدی به اقدامات دفتر حمایت از زنان و کودکان معاونت فرهنگی اشاره کرد وگفت: پرونده های محاکم خانواده جهت بررسی وضعیت زوجین و فرزندان آنها، به این دفتر ارسال می گردد. کارکنان دادگستری تلاش خود را در جهت آسیب شناسی و رفع اختلاف انجام می دهند و در عین حال پاسخگویی، ارباب رجوع محاکم خانواده در جهت مشاوره و ارشاد نیز بوده اند.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012