تاريخ انتشار :
05 بهمن 1396 ساعت 08:10:54
ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی در ادارات مورد تاکید است

معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان گفت: فعالیت های معاونت فرهنگی در دو حوزه درون و برون سازمانی تعریف شده است که در حوزه درون سازمانی ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی مورد تاکید است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس اسدی در حاشیه کارگروه برنامه ریزی فرهنگ دینی و سازمانی دادگستری که صبح امروز در محل سالن شهید بهشتی دادگستری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های متعدد فرهنگی در جهت تبیین مهارت های زندگی و تحکیم خانواده ویژه کارکنان و فرزندان در دادگستری استان برگزار گردیده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای فعال در حوزه فرهنگ در قالب هسته های جهادی سازماندهی و در حال فعالیت می باشند، گفت:با انجام برنامه های فرهنگی بدنبال ارتقاء سطح فرهنگ دینی،بصیرت انقلابی و سیاسی خود و سایر کارکنان شاغل در دستگاه قضائی هستیم.

این مقام قضائی استان کرمان به اجرای طرح جامع قرآن کریم در دادگستری استان اشاره کرد وگفت:پس  از فرآیند تعیین سطح کارکنان و اعضای خانوده آنان براساس مهارت و علاقه در یک رشته خاص قرآنی آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب قرآنی فرا می گیرند و  امیدواریم در مسابقات سالانه قرآن کریم قوه قضائیه بتوانیم شاهد حضور عزیزان شرکت کننده در طرح مزبور باشیم.

برنامه های متعددی در راستای افزایش سطح فرهنگ عمومی، حقوقی در حال انجام است

معاون فرهنگی دادگستری استان کرمان در خصوص فعالیت های برون سازمانی معاونت فرهنگی دادگستری اظهار داشت: اقدامات ارزشمندی در زمینه افزایش سطح فرهنگ عمومی،حقوقی جامعه در سطح استان صورت پذیرفته است اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.

حجت الاسلام اسدی ادامه داد: در کنار حضور قضات در مساجد، دانشگاه ها، مدارس و صداوسیما همواره سعی شده از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جهت ارتقاء سطح فرهنگ حقوقی افراد جامعه استفاده کنیم.

وی گفت:ارشاد مردم از طریق واحدهای ارشاد و معاضدت قضائی با همکاری کانون وکلاء دادگستری  و مرکز وکلا ومشاوران حقوقی  قوه قضائیه از دیگر اقداماتی است که در جهت افزایش اگاهی مراجعان نسبت به مسائل حقوقی از سال ها پیش در حال انجام است.

اسدی به اقدامات دفتر حمایت از زنان و کودکان معاونت فرهنگی اشاره کرد وگفت: پرونده های محاکم خانواده جهت بررسی وضعیت زوجین و فرزندان آنها، به این دفتر ارسال می گردد. کارکنان دادگستری تلاش خود را در جهت آسیب شناسی و رفع اختلاف انجام می دهند و در عین حال پاسخگویی، ارباب رجوع محاکم خانواده در جهت مشاوره و ارشاد نیز بوده اند.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012