تاريخ انتشار :
06 اسفند 1396 ساعت 10:43:50
دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:وظیفه مهم هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی صیانت و نگهبانی از نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران است.

یدالله موحد در جلسه هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی که با حضور هیاتی از حفظ حقوق شهروندی قوه قضائیه در کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی در حوزه عدالت قضائی در نگاه شرع و قانون از اهمیت بسیار مهم وبنیادی برخوردار است

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان ادامه داد:این مساله هم از منظر تئوری،نظری وسیاست گذاری و هم در حوزه برنامه واجرا امری خطیر و حساس است.

وی تصریح کرد:امروزه مراقبت از حقوق شهروندی در فرآیند قضائی فی الواقع محافظت از نظام قضائی اسلامی است.

دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است

وی عنوان کرد:دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است و هرکجا در گوشه ای از این استان موردی از نقض حقوق شهروندی از سوی ضابطان و دست اندرکاران امر عدالت کیفری گزارش گردد با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان با اشاره به اینکه نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران یک نظام عادلانه ،همه جانبه و کارآمد اسلامی است،گفت:در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می شود  تمام قوانین و مقرراتش براساس مبانی دینی و موازین شرعی وضع  شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان کرمان خاطرنشان ساخت:از آنجایی که هرگونه تعدی و افراط وتفریط که منجر به نقض حقوق عادلانه مردم یا جامعه شود قابل قبول نیست لذا رسالت دست اندرکاران عدالت قضائی در این رابطه بسیار خطیر و حساس است و بایستی تلاش نماییم یک نظام قضائی الگو وکارآمد و مبتنی به احکام دین مبین اسلام به جهان معرفی نماییم

رییس شورای قضائی استان بیان داشت:معاندان و دشمنان نظام همواره بدنبال سیاه نمایی  و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران هستند،لذا می طلبد مسئولان با هوشیاری و با تدبیر عمل نمایندتا فرصت در اختیار دشمنان قرار نگیرد.

وی رسیدگی به امورات وضعیت زندانیان و مشکلات فرهنگی،اقتصادی واجتماعی آنها وخانوادهایشان از مهمترین مباحث حقوق شهروندی دانست وتاکید کرد:مسئولان عالی قضائی،روساء،دادستان ها و قضات استان کرمان به صورت مستمر ومنظم از زندان ها وبازداشتگاه های استان بازدید بعمل می آورند.

یک هزار و 330خانواده نیازمند زندانی تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان استان می باشند

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان کرمان جزء فعال ترین انجمن ها در سطح کشور محسوب می شود،گفت:بالغ بر یک هزار و 300خانواده زندانی نیازمند در سراسر استان کرمان تحت پوشش انجمن حمایت می باشند.

موحد بیان کرد:برنامه های متعدد فرهنگی با حضور مددجویان و خانواده هایشان در مناسبت های مختلف در زندان های استان برگزار می شود

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان عنوان کرد:علیرغم همه ی محدودیت ها و مشکلات در استان کرمان توجه جدی به امور زندانیان معطوف می شود.

. وی ادامه داد:یکی از مسائلی که به طور جدی مورد پیگیری و رصد مسئولان قضائی استان قرار می گیرد وضعیت پرونده ها در مراجع انتظامی است.

وی اعلام کرد:نرخ جمعیت کیفری در کشور به طور متوسط به ازای هر یکصد هزار نفر 285نفر می باشد که در استان کرمان قریب به 400نفر زندانی به ازای هر یکصدهزار نفر داریم.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012