تاريخ انتشار :
06 اسفند 1396 ساعت 10:43:50
دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:وظیفه مهم هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی صیانت و نگهبانی از نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران است.

یدالله موحد در جلسه هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی که با حضور هیاتی از حفظ حقوق شهروندی قوه قضائیه در کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی در حوزه عدالت قضائی در نگاه شرع و قانون از اهمیت بسیار مهم وبنیادی برخوردار است

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان ادامه داد:این مساله هم از منظر تئوری،نظری وسیاست گذاری و هم در حوزه برنامه واجرا امری خطیر و حساس است.

وی تصریح کرد:امروزه مراقبت از حقوق شهروندی در فرآیند قضائی فی الواقع محافظت از نظام قضائی اسلامی است.

دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است

وی عنوان کرد:دستگاه قضائی استان کرمان با حساسیت تمام به مساله حفظ حقوق شهروندی ورود کرده است و هرکجا در گوشه ای از این استان موردی از نقض حقوق شهروندی از سوی ضابطان و دست اندرکاران امر عدالت کیفری گزارش گردد با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان با اشاره به اینکه نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران یک نظام عادلانه ،همه جانبه و کارآمد اسلامی است،گفت:در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می شود  تمام قوانین و مقرراتش براساس مبانی دینی و موازین شرعی وضع  شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان کرمان خاطرنشان ساخت:از آنجایی که هرگونه تعدی و افراط وتفریط که منجر به نقض حقوق عادلانه مردم یا جامعه شود قابل قبول نیست لذا رسالت دست اندرکاران عدالت قضائی در این رابطه بسیار خطیر و حساس است و بایستی تلاش نماییم یک نظام قضائی الگو وکارآمد و مبتنی به احکام دین مبین اسلام به جهان معرفی نماییم

رییس شورای قضائی استان بیان داشت:معاندان و دشمنان نظام همواره بدنبال سیاه نمایی  و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران هستند،لذا می طلبد مسئولان با هوشیاری و با تدبیر عمل نمایندتا فرصت در اختیار دشمنان قرار نگیرد.

وی رسیدگی به امورات وضعیت زندانیان و مشکلات فرهنگی،اقتصادی واجتماعی آنها وخانوادهایشان از مهمترین مباحث حقوق شهروندی دانست وتاکید کرد:مسئولان عالی قضائی،روساء،دادستان ها و قضات استان کرمان به صورت مستمر ومنظم از زندان ها وبازداشتگاه های استان بازدید بعمل می آورند.

یک هزار و 330خانواده نیازمند زندانی تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان استان می باشند

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان کرمان جزء فعال ترین انجمن ها در سطح کشور محسوب می شود،گفت:بالغ بر یک هزار و 300خانواده زندانی نیازمند در سراسر استان کرمان تحت پوشش انجمن حمایت می باشند.

موحد بیان کرد:برنامه های متعدد فرهنگی با حضور مددجویان و خانواده هایشان در مناسبت های مختلف در زندان های استان برگزار می شود

رییس هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی استان کرمان عنوان کرد:علیرغم همه ی محدودیت ها و مشکلات در استان کرمان توجه جدی به امور زندانیان معطوف می شود.

. وی ادامه داد:یکی از مسائلی که به طور جدی مورد پیگیری و رصد مسئولان قضائی استان قرار می گیرد وضعیت پرونده ها در مراجع انتظامی است.

وی اعلام کرد:نرخ جمعیت کیفری در کشور به طور متوسط به ازای هر یکصد هزار نفر 285نفر می باشد که در استان کرمان قریب به 400نفر زندانی به ازای هر یکصدهزار نفر داریم.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:57:27
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:46:38
سید مهدی قویدل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند اظهار داشت: با راه اندازی کارگروه تیم ویژه صلح و سازش متشکل از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 83جلسه بالغ بر 7میلیارد و 322میلیون ریال به علاوه 461سکه تمام بهار آزادی از شکات تخفیف و اخذ رضایت شده است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 10:27:37
رئیس دادگستری شهرستان زرند از کاهش 11درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت:خوشبختانه طی شش ماه ی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازدواج 18درصد در زرند افزایش داشته است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 09:32:35
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خوشبختانه در سال جاری تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:16:36
“یداله موحد” در همایش”عقود بانکی، ماهیت تا عمل” در کرمان اظهار کرد: یکی از قوانین بالادستی نظام پولی و بانکی کشور قانون عملیات بانکی بدون ربا مربوط به سال ۶۲ است که ۲۷ ماده و ۴ تبصره دارد و در سال ۶۲ به طور آزمایشی تصویب و قانون موقتی بود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:11:31
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه همایش ملی عقود بانکی از ماهیت تا عمل که در محل سالن همایش های هتل پارس برگزار گردید،اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضائی و بخش خصوصی در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه دستگاه قضائی است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:55:03
یدالله موحد در دومین گردهمایی سران طوایف مناطق جنوبی و شرقی استان که در سالن سینمای شوباد کهنوج برگزار گردید،اظهار داشت:این گردهمایی با هدف تقویت و توسعه امنیت پایدار در مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شده است وامیداوریم منجر به پیشرفت ،توسعه،عمران و آبادانی جنوب استان شود
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:53:10
سهراب سالاری گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار داشت:مجموعه معتمدین و سران طوایف، افرادی شاخص، مومن و خیرخواه هستند که هم به عنوان زبان مردم و هم به عنوان بازوی قوی و پشتیبان محکم برای حاکمیت در حل و فصل دعاوی نقش مهمی ایفا می کنند
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:51:21
محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت : طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت های مردمی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:39:02
افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012