تاريخ انتشار :
06 فروردين 1397 ساعت 08:42:33
حمایت از تولید ملی و محصولات داخلی از الزامات دستگاه قضائی کشور محسوب می شود.

 

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: قوه قضائیه به عنوان یک از ارکان اصلی حاکمیت در محدوده وظایفش می تواند در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی گام های موثری بر دارد.

یدالله موحد بیان کرد: یک وجه‌ی حمایت قضائی این است که در دعاوی، اختلافات و پرونده های قضائی مرتبط با صنایع و کارگاه های تولیدی در هر شرایطی از صدور دستورات قضائی مبنی بر توقف و تعطیلی این قبیل مراکز جلوگیری بعمل آید و قضات از صدور این قبیل دستورات اجتناب ورزند و با توسل با سایر ظرفیت ها و فرصت های قانونی تصمیمات مقتضی را اتخاذ نمایند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال 1397 به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: یکی از مسائل مبنایی و پایه ای در سیاست های کلان اقتصادی و بویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی حمایت مردم و مسئولان از فعالیت های اقتصادی و تولیدات ملی است .

حمایت و استفاده از کالاهای داخلی به عنوان یک فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: جامعه در صورتی به رفاه، آسایش عمومی و رشد اقتصادی دست پیدا می کند که حمایت از صنایع مولد و مصنوعات داخلی به عنوان یک فرهنگ و از جمله الزامات عمومی در جامعه نهادینه گردد. و نقش حمایت مردم به عنوان مشتریان و مصرف کنندگان برجسته است.

موحد خاطر نشان ساخت: سازمان ها و نهادهای دولتی بر اساس مقررات موجود و علی الخصوص مصوبات هیات وزیران در سنوات اخیر تکلیف دارند از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند خودداری نمایند.

وی ادامه داد: خرید کالای خارجی در این وضعیت یک تخلف محسوب می شود و دستگاه های نظارتی هم با رویکرد حمایت از محصولات و کالاهای داخلی باید بطور جدی این امر را در دستور کار خود قرار دهند و با متخلفین برخورد قانونی را بعمل آورند.

رییس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد: قاچاق کالاهای خارجی به داخل کشور و خرید کالای قاچاق توسط مردم و همچنین ورود غیرضروری و بی رویه کالاهای خارجی لطمات شدیدی به تولید، اشتغال و رشد اقتصادی کشور وارد می سازد.

وی گفت: دستگاه قضایی در سال 97 با قاچاق کالا با قاطعیت بیشتری برخورد می کند و یکی از برنامه های سال 97 دادگستری استان کرمان با همت قضات شریف استان همین است.

موحد گفت: از طرف دیگر کیفی سازی و رقابت پذیری تولیدات داخلی و نظارت بر این امر از طرف سازمان استاندارد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. و می توان گفت عاملی که بیش از سایر عوامل به تولیدات داخلی و اقتصادی کشور لطمه وارد می سازد تولید محصولات بی کیفیت و زیانده برای مصرف کننده است.

وی اظهار داشت: از این حیث تولیدکنندگان باید وجهه و همت خود را بر تولید کالاهای با کیفیت و قابل رقابت با محصولات خارجی قرار دهند و نباید انتظار داشته باشند که مردم هر کالای بی کیفیتی را خریداری نمایند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: دستگاه قضائی از حیث دفاع از حقوق عامه در کنار دستگاه های نظارتی باید به این حوزه ورود پیدا کند و به وظایف قانونی خود عمل نماید.

وی گفت: واقعیت این است که مشکل جدی تولیدکنندگان داخلی کمبود نقدینگی، فرایند اعطای تسهیلات، خسارات ناشی از تاخیر تادیه، سود تسهیلات بانکی، نرخ تورم، نوسانات ارزی و شرایطی است که نظام بانکی کشور به سرمایه گذاران تحمیل می نماید.

موحد بیان کرد: یکی از گلایه مندی بخش خصوصی همین است و قضات با تفسیر عادلانه از قراردادهای بانکی سعی در تعدیل این شرایط دارند، البته بایستی در سطح ملی این معضل حل و فصل گردد.

وی در پایان تاکید کرد: نظام بانکی کشور با رویکرد حمایت از تولیدکنندگان و کالای ایرانی اصلاحاتی در سیستم اعطای تسهیلات بعمل آورد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012