تاريخ انتشار :
06 فروردين 1397 ساعت 08:42:33
حمایت از تولید ملی و محصولات داخلی از الزامات دستگاه قضائی کشور محسوب می شود.

 

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: قوه قضائیه به عنوان یک از ارکان اصلی حاکمیت در محدوده وظایفش می تواند در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی گام های موثری بر دارد.

یدالله موحد بیان کرد: یک وجه‌ی حمایت قضائی این است که در دعاوی، اختلافات و پرونده های قضائی مرتبط با صنایع و کارگاه های تولیدی در هر شرایطی از صدور دستورات قضائی مبنی بر توقف و تعطیلی این قبیل مراکز جلوگیری بعمل آید و قضات از صدور این قبیل دستورات اجتناب ورزند و با توسل با سایر ظرفیت ها و فرصت های قانونی تصمیمات مقتضی را اتخاذ نمایند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال 1397 به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: یکی از مسائل مبنایی و پایه ای در سیاست های کلان اقتصادی و بویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی حمایت مردم و مسئولان از فعالیت های اقتصادی و تولیدات ملی است .

حمایت و استفاده از کالاهای داخلی به عنوان یک فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: جامعه در صورتی به رفاه، آسایش عمومی و رشد اقتصادی دست پیدا می کند که حمایت از صنایع مولد و مصنوعات داخلی به عنوان یک فرهنگ و از جمله الزامات عمومی در جامعه نهادینه گردد. و نقش حمایت مردم به عنوان مشتریان و مصرف کنندگان برجسته است.

موحد خاطر نشان ساخت: سازمان ها و نهادهای دولتی بر اساس مقررات موجود و علی الخصوص مصوبات هیات وزیران در سنوات اخیر تکلیف دارند از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند خودداری نمایند.

وی ادامه داد: خرید کالای خارجی در این وضعیت یک تخلف محسوب می شود و دستگاه های نظارتی هم با رویکرد حمایت از محصولات و کالاهای داخلی باید بطور جدی این امر را در دستور کار خود قرار دهند و با متخلفین برخورد قانونی را بعمل آورند.

رییس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد: قاچاق کالاهای خارجی به داخل کشور و خرید کالای قاچاق توسط مردم و همچنین ورود غیرضروری و بی رویه کالاهای خارجی لطمات شدیدی به تولید، اشتغال و رشد اقتصادی کشور وارد می سازد.

وی گفت: دستگاه قضایی در سال 97 با قاچاق کالا با قاطعیت بیشتری برخورد می کند و یکی از برنامه های سال 97 دادگستری استان کرمان با همت قضات شریف استان همین است.

موحد گفت: از طرف دیگر کیفی سازی و رقابت پذیری تولیدات داخلی و نظارت بر این امر از طرف سازمان استاندارد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. و می توان گفت عاملی که بیش از سایر عوامل به تولیدات داخلی و اقتصادی کشور لطمه وارد می سازد تولید محصولات بی کیفیت و زیانده برای مصرف کننده است.

وی اظهار داشت: از این حیث تولیدکنندگان باید وجهه و همت خود را بر تولید کالاهای با کیفیت و قابل رقابت با محصولات خارجی قرار دهند و نباید انتظار داشته باشند که مردم هر کالای بی کیفیتی را خریداری نمایند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: دستگاه قضائی از حیث دفاع از حقوق عامه در کنار دستگاه های نظارتی باید به این حوزه ورود پیدا کند و به وظایف قانونی خود عمل نماید.

وی گفت: واقعیت این است که مشکل جدی تولیدکنندگان داخلی کمبود نقدینگی، فرایند اعطای تسهیلات، خسارات ناشی از تاخیر تادیه، سود تسهیلات بانکی، نرخ تورم، نوسانات ارزی و شرایطی است که نظام بانکی کشور به سرمایه گذاران تحمیل می نماید.

موحد بیان کرد: یکی از گلایه مندی بخش خصوصی همین است و قضات با تفسیر عادلانه از قراردادهای بانکی سعی در تعدیل این شرایط دارند، البته بایستی در سطح ملی این معضل حل و فصل گردد.

وی در پایان تاکید کرد: نظام بانکی کشور با رویکرد حمایت از تولیدکنندگان و کالای ایرانی اصلاحاتی در سیستم اعطای تسهیلات بعمل آورد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:28:23
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد فعال استان تهیه و شبکه سازی لازم انجام شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:01:11
"یدالله موحد" به مناسبت گرامیداشت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، در نشست صمیمانه با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار داشت: در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد، کشور ما در ابتدای راه قرار دارد و به رغم اینکه هم در مبانی دینی و هم مبانی ملی و قانونی به طور مبسوط به موضوع مشارکت های مردم، مداخلات و مساعدت های آنها در مدیریت کلان جامعه و لایه های جامعه مسائل ارزشمندی بیان شده است اما نتوانسته ایم این سرمایه اجتماعی را به خوبی فعال کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012