تاريخ انتشار :
10 ارديبهشت 1397 ساعت 09:43:25
اولویت دستگاه قضائی رعایت حقوق شهروندی و تکریم مراجعان به دستگاه است

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه خدمت به مردم بهترین ابزار مقابله با دشمن است،گفت: احقاق حقوق عامه به معنای شناسایی و حل مشکلان مردم است.

یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از  مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.

خدمت به مردم بهترین ابزار مقابله با دشمن است

وی عنوان کرد:با رهبری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)و مقاومت مردم ،امروز دشمنان از تهدید مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی مایوس شده اند و دیگر جرات نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان ادامه داد:امروز دشمنان و معاندان از فضای مجازی به عنوان مهم ترین  ابزار برای ضربه زدن به این نظام استفاده می کنند لذا در وضعیت کنونی و در سطح ملی، مدیریت فضای مجازی باید در دستور کار جدی قرار گیرد و مسئولان با وحدت تهدیدات را به موقع مدیریت نمایند.

وی بر هوشمندانه عمل کردن مسئولان در بخش های مختلف در مقابل توطئه های دشمن تاکید کرد و افزود: خدمت به مردم بهترین ابزار مقابله با دشمن است

احقاق حقوق عامه  به معنای شناسایی و حل مشکلان مردم است

رئیس کل دادگستری استان کرمان در بیان مصادیق حقوق عامه گفت:حقوق عامه بدین معناست که همه ی مسئولان اعم از  اجرایی وقضائی مشکلات مردم را شناسایی و در جهت حل آنان اقدام نمایند.

موحد خاطرنشان ساخت:با توجه به افزایش تصادفات در سال های اخیر،دادستان های سراسر استان در راستای حفظ حقوق عامه به موضوع کاهش تصادفات جاده ای ورود کرده اند وامیدواریم با مشارکت همه ی دستگاه ها به تدریج مشکلات این حوزه کاهش یابد.

دستگاه قضائی از  مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند

موحد تاکید کرد:ضرورت دارد مسئولان نسبت به رسیدگی به مطالبات به حق معیشتی کارگران قبل از هرگونه تجمع و اعتراضی  اهتمام ویژه ای به عمل آورند و پی گیری حقوق حقه کارگران و رسیدگی به وضعیت معیشتی آنان می تواند زمینه ساز اعتماد در بین کارگران زحمتکش شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: مسئولان باید با تدبیر بدنبال حل مشکلات معیشتی و صنفی این قشر خدوم وزحمتکش جامعه باشند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان خاطرنشان ساخت:کارفرمایان و مسئولانی که کارگران زحمت کش را جذب می کنند بایستی مسئولیت کار خود را بپذیرند و در قبال مسئولیت خطیر آن‌ها نسبت به مسائلی از قبیل پرداخت حقوق عقب‌افتاده، مشکلات معیشتی و غیره پاسخگو باشند .

موحد تصریح کرد:بحث های کارگری فرصت بزرگی برای اشتغال ایجاد کرده است مسئولان بایستی از این ظرفیت ارزشمند استفاده کنند و اجازه ندهند سوء مدیریت ها در محیط های کارگری تبدیل به تهدیدات امنیتی شود

وی ضمن تاکید بر حمایت دستگاه قضائی از جامعه کارگری،گفت:جامعه کارگری سهم بزرگی در مسیر پیروزی و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت جایگاه اقتصادی استان و کشور داشته و خواهد داشت.

رخ دادهای نا امنی در شهرستان راور نزدیک به صفر است

وی قاچاق مسلحانه  و ترانزیت مواد مخدر در بستر کویر و همچنین خشکسالی های اخیر را ازتهدیدات جدی شهرستان راور بر شمردوافزود:این شهرستان  به رغم تهدیدهای  مختلف از حیث قضائی و امنیتی جزء شهرستان های موفق استان کرمان می باشد و رخ دادهای نا امنی آن در سال گذشته نزدیک به صفر بوده است.

در سایه همدلی و تعامل سازنده مسئولان؛ کرمان رو به رشد وتعالی است

موحد با اعلام اینکه استان کرمان در سال گذشته یک رشد امنیتی قابل توجه ای در سطح کشور داشته است،افزود:8درصد کاهش ناامنی و در مقابل آن ارتقای شاخص های امنیتی استان را داشته ایم و این موفقیت ها با اتحاد،وفاق وهمدلی بین همه ی مسئولان محقق  شده است.

وی با ابراز اینکه کرمان رو به رشد وتعالی است،بیان داشت:خوشبختانه به همت استاندار و سایر مسئولان اجرایی رگه های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان شکل گرفته است و این امر موجب امیدواری بیشتر مردم به زندگی  شده است.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان تصریح کرد:همه ی مدیران و مسئولان باید سهم خودشان را در مسائل کشور ایفا کنند و در جایگاه قانونی خود انجام وظیفه نمایند

رئیس شورای قضائی استان کرمان عنوان کرد:هیچ فرد ونهادی نباید درجایگاه دیگری قرار گیرد بلکه همه بایستی با وفاق و همدلی  امکانات و ظرفیت هایشان را در کنار هم قرار دهند تا یک ظرفیت عظیمی در جهت خدمت به مردم شکل گیرد.

اولویت دستگاه قضائی رعایت حقوق شهروندی و تکریم مراجعان به دستگاه است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:رعایت حقوق شهروندی و تکریم مراجعان به دستگاه قضائی از اولویت های مهم دادگستری استان کرمان در سال جاری می باشد  

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر ضرورت احداث بازداشتگاه در شهرستان راور تاکید کرد و گفت:نبود بازداشتگاه در این شهرستان مشکلات متعددی را برای دستگاه قضائی،پلیس،زندانیان وخانواده زندانیان بوجود اورده است.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012