تاريخ انتشار :
10 ارديبهشت 1397 ساعت 09:43:25
اولویت دستگاه قضائی رعایت حقوق شهروندی و تکریم مراجعان به دستگاه است

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه خدمت به مردم بهترین ابزار مقابله با دشمن است،گفت: احقاق حقوق عامه به معنای شناسایی و حل مشکلان مردم است.

یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از  مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.

خدمت به مردم بهترین ابزار مقابله با دشمن است

وی عنوان کرد:با رهبری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)و مقاومت مردم ،امروز دشمنان از تهدید مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی مایوس شده اند و دیگر جرات نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان ادامه داد:امروز دشمنان و معاندان از فضای مجازی به عنوان مهم ترین  ابزار برای ضربه زدن به این نظام استفاده می کنند لذا در وضعیت کنونی و در سطح ملی، مدیریت فضای مجازی باید در دستور کار جدی قرار گیرد و مسئولان با وحدت تهدیدات را به موقع مدیریت نمایند.

وی بر هوشمندانه عمل کردن مسئولان در بخش های مختلف در مقابل توطئه های دشمن تاکید کرد و افزود: خدمت به مردم بهترین ابزار مقابله با دشمن است

احقاق حقوق عامه  به معنای شناسایی و حل مشکلان مردم است

رئیس کل دادگستری استان کرمان در بیان مصادیق حقوق عامه گفت:حقوق عامه بدین معناست که همه ی مسئولان اعم از  اجرایی وقضائی مشکلات مردم را شناسایی و در جهت حل آنان اقدام نمایند.

موحد خاطرنشان ساخت:با توجه به افزایش تصادفات در سال های اخیر،دادستان های سراسر استان در راستای حفظ حقوق عامه به موضوع کاهش تصادفات جاده ای ورود کرده اند وامیدواریم با مشارکت همه ی دستگاه ها به تدریج مشکلات این حوزه کاهش یابد.

دستگاه قضائی از  مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند

موحد تاکید کرد:ضرورت دارد مسئولان نسبت به رسیدگی به مطالبات به حق معیشتی کارگران قبل از هرگونه تجمع و اعتراضی  اهتمام ویژه ای به عمل آورند و پی گیری حقوق حقه کارگران و رسیدگی به وضعیت معیشتی آنان می تواند زمینه ساز اعتماد در بین کارگران زحمتکش شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: مسئولان باید با تدبیر بدنبال حل مشکلات معیشتی و صنفی این قشر خدوم وزحمتکش جامعه باشند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان خاطرنشان ساخت:کارفرمایان و مسئولانی که کارگران زحمت کش را جذب می کنند بایستی مسئولیت کار خود را بپذیرند و در قبال مسئولیت خطیر آن‌ها نسبت به مسائلی از قبیل پرداخت حقوق عقب‌افتاده، مشکلات معیشتی و غیره پاسخگو باشند .

موحد تصریح کرد:بحث های کارگری فرصت بزرگی برای اشتغال ایجاد کرده است مسئولان بایستی از این ظرفیت ارزشمند استفاده کنند و اجازه ندهند سوء مدیریت ها در محیط های کارگری تبدیل به تهدیدات امنیتی شود

وی ضمن تاکید بر حمایت دستگاه قضائی از جامعه کارگری،گفت:جامعه کارگری سهم بزرگی در مسیر پیروزی و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت جایگاه اقتصادی استان و کشور داشته و خواهد داشت.

رخ دادهای نا امنی در شهرستان راور نزدیک به صفر است

وی قاچاق مسلحانه  و ترانزیت مواد مخدر در بستر کویر و همچنین خشکسالی های اخیر را ازتهدیدات جدی شهرستان راور بر شمردوافزود:این شهرستان  به رغم تهدیدهای  مختلف از حیث قضائی و امنیتی جزء شهرستان های موفق استان کرمان می باشد و رخ دادهای نا امنی آن در سال گذشته نزدیک به صفر بوده است.

در سایه همدلی و تعامل سازنده مسئولان؛ کرمان رو به رشد وتعالی است

موحد با اعلام اینکه استان کرمان در سال گذشته یک رشد امنیتی قابل توجه ای در سطح کشور داشته است،افزود:8درصد کاهش ناامنی و در مقابل آن ارتقای شاخص های امنیتی استان را داشته ایم و این موفقیت ها با اتحاد،وفاق وهمدلی بین همه ی مسئولان محقق  شده است.

وی با ابراز اینکه کرمان رو به رشد وتعالی است،بیان داشت:خوشبختانه به همت استاندار و سایر مسئولان اجرایی رگه های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان شکل گرفته است و این امر موجب امیدواری بیشتر مردم به زندگی  شده است.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان تصریح کرد:همه ی مدیران و مسئولان باید سهم خودشان را در مسائل کشور ایفا کنند و در جایگاه قانونی خود انجام وظیفه نمایند

رئیس شورای قضائی استان کرمان عنوان کرد:هیچ فرد ونهادی نباید درجایگاه دیگری قرار گیرد بلکه همه بایستی با وفاق و همدلی  امکانات و ظرفیت هایشان را در کنار هم قرار دهند تا یک ظرفیت عظیمی در جهت خدمت به مردم شکل گیرد.

اولویت دستگاه قضائی رعایت حقوق شهروندی و تکریم مراجعان به دستگاه است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:رعایت حقوق شهروندی و تکریم مراجعان به دستگاه قضائی از اولویت های مهم دادگستری استان کرمان در سال جاری می باشد  

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر ضرورت احداث بازداشتگاه در شهرستان راور تاکید کرد و گفت:نبود بازداشتگاه در این شهرستان مشکلات متعددی را برای دستگاه قضائی،پلیس،زندانیان وخانواده زندانیان بوجود اورده است.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:57:27
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:46:38
سید مهدی قویدل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند اظهار داشت: با راه اندازی کارگروه تیم ویژه صلح و سازش متشکل از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 83جلسه بالغ بر 7میلیارد و 322میلیون ریال به علاوه 461سکه تمام بهار آزادی از شکات تخفیف و اخذ رضایت شده است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 10:27:37
رئیس دادگستری شهرستان زرند از کاهش 11درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت:خوشبختانه طی شش ماه ی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازدواج 18درصد در زرند افزایش داشته است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 09:32:35
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خوشبختانه در سال جاری تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:16:36
“یداله موحد” در همایش”عقود بانکی، ماهیت تا عمل” در کرمان اظهار کرد: یکی از قوانین بالادستی نظام پولی و بانکی کشور قانون عملیات بانکی بدون ربا مربوط به سال ۶۲ است که ۲۷ ماده و ۴ تبصره دارد و در سال ۶۲ به طور آزمایشی تصویب و قانون موقتی بود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:11:31
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه همایش ملی عقود بانکی از ماهیت تا عمل که در محل سالن همایش های هتل پارس برگزار گردید،اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضائی و بخش خصوصی در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه دستگاه قضائی است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:55:03
یدالله موحد در دومین گردهمایی سران طوایف مناطق جنوبی و شرقی استان که در سالن سینمای شوباد کهنوج برگزار گردید،اظهار داشت:این گردهمایی با هدف تقویت و توسعه امنیت پایدار در مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شده است وامیداوریم منجر به پیشرفت ،توسعه،عمران و آبادانی جنوب استان شود
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:53:10
سهراب سالاری گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار داشت:مجموعه معتمدین و سران طوایف، افرادی شاخص، مومن و خیرخواه هستند که هم به عنوان زبان مردم و هم به عنوان بازوی قوی و پشتیبان محکم برای حاکمیت در حل و فصل دعاوی نقش مهمی ایفا می کنند
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:51:21
محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت : طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت های مردمی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:39:02
افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012