تاريخ انتشار :
02 خرداد 1397 ساعت 09:52:02
اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در کرمان

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، دکتر “محبوبه میرزابیگی” در کارگروه مقابله و پیشگیری از سرقت استان کرمان که در محل دادسرای عمومی و انقلاب برگزار شد،اظهار داشت:طرحی با عنوان ” طراحی ساز و کار متناسب جهت راهبری و هدایت دستگاه های مسئول به منظور برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه” توسط این معاونت اجرا می شود.

وی عنوان کرد:سال گذشته با تعیین اولویت ها در زمینه سرقت، کاهش قابل توجهی در برخی از انواع بزه شاهد بوده ایم.

میرزابیگی ادامه داد: یکی از راه های مقابله با سرقت، وجود ساز و کاری مناسب جهت برهم زدن بازارهای اموال مسروقه است، در همین راستا این طرح توسط اداره کل پیشگیری های امنیتی- انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تهیه و تدوین شده و توسط ریاست کل دادگستری استان مورد تایید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بین افزایش سرقت و شرایط سهل گیرانه در خرید و فروش اموال مسروقه رابطه مستقیمی وجود دارد،افزود: در حال حاضر از طریق بستر فضای مجازی نیز نسبت به این موضوع اقدام می شود و ضرورت دارد در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

این مقام قضائی تصریح کرد: همکاری و مساعدت نهادها و سازمان های مختلف و ارتباط تنگاتنگ با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع دادگستری استان از ضروریات اجرای این طرح است .

میرزابیگی خاطرنشان ساخت: اهداف کلی طرح شامل مقابله با خرید و فروش اموال مسروقه، کاهش سرقت و افزایش امنیت و احساس امنیت در جامعه می باشد.

وی بیان داشت: ضرورت دارد با بررسی وضعیت موجود فرآیند مناسبی جهت ساماندهی صنوف و افراد مرتبط، کاهش منافع، افزایش دشواری ها، جاذبه زدایی و افزایش خطرات دستگیری مداخله کنندگان در اموال مسروقه تعریف و اجرا گردد.

میرزابیگی افزود: یکی از پیشنهادات این طرح این است که مراکز خرید و فروش اموال دسته دوم مجزا باشند و لازم است افراد موظف شوند تمام خرید و فروش های سطح شهر را در همان مرکز مجزا ثبت کرده و غیراز آن را پذیرش نکنند، به علاوه خرید و فروش احشام هم باید مد نظر قرار گیرد.

میرزابیگی در پایان پیشنهاد کرد: می توان جهت اجرای این طرح بازه زمانی شش ماهه را مورد آزمایش قرار داد و به نظر می رسد با اجرای این طرح شاهد کاهش قابل ملاحظه سرقت ها در استان کرمان باشیم.

ایجاد دو کارگروه درمان و اشتغال در حوزه پیشگیری از سرقت

همچنین در ادامه این نشست معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: سال گذشته در حوزه سرقت بر روی متهمین و مجرمین مکرر متمرکز شدیم و ماحصل آن ایجاد دو کارگروه درمان و اشتغال بود که به دورنمای آنها امیدوار هستیم.

محمد علی سلیمانی اظهار داشت: باتوجه به اینکه وضعیت سرقت ها در شهرکرمان از حیث نوع قابل توجه است؛ معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان طرحی کشوری با عنوان ” طراحی ساز و کار متناسب جهت راهبری و هدایت دستگاه های مسئول به منظور برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه” تهیه کرده است که به دستگاه های ذیربط و متولیان این امر ارائه خواهد شد.

لازم به ذکراست: در این نشست همچنین در رابطه تجزیه و تحلیل آمارهای سرقت در استان، چگونگی برخورد با خریداران و فروشندگان اموال سرقتی، توانمندی زندانیان بیکار، ایجاد مراکز معین جهت عرضه کالاهای دسته دوم و … بحث و تبادل نظر شد.

 

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012