تاريخ انتشار :
02 خرداد 1397 ساعت 09:52:02
اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در کرمان

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، دکتر “محبوبه میرزابیگی” در کارگروه مقابله و پیشگیری از سرقت استان کرمان که در محل دادسرای عمومی و انقلاب برگزار شد،اظهار داشت:طرحی با عنوان ” طراحی ساز و کار متناسب جهت راهبری و هدایت دستگاه های مسئول به منظور برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه” توسط این معاونت اجرا می شود.

وی عنوان کرد:سال گذشته با تعیین اولویت ها در زمینه سرقت، کاهش قابل توجهی در برخی از انواع بزه شاهد بوده ایم.

میرزابیگی ادامه داد: یکی از راه های مقابله با سرقت، وجود ساز و کاری مناسب جهت برهم زدن بازارهای اموال مسروقه است، در همین راستا این طرح توسط اداره کل پیشگیری های امنیتی- انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تهیه و تدوین شده و توسط ریاست کل دادگستری استان مورد تایید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بین افزایش سرقت و شرایط سهل گیرانه در خرید و فروش اموال مسروقه رابطه مستقیمی وجود دارد،افزود: در حال حاضر از طریق بستر فضای مجازی نیز نسبت به این موضوع اقدام می شود و ضرورت دارد در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

این مقام قضائی تصریح کرد: همکاری و مساعدت نهادها و سازمان های مختلف و ارتباط تنگاتنگ با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع دادگستری استان از ضروریات اجرای این طرح است .

میرزابیگی خاطرنشان ساخت: اهداف کلی طرح شامل مقابله با خرید و فروش اموال مسروقه، کاهش سرقت و افزایش امنیت و احساس امنیت در جامعه می باشد.

وی بیان داشت: ضرورت دارد با بررسی وضعیت موجود فرآیند مناسبی جهت ساماندهی صنوف و افراد مرتبط، کاهش منافع، افزایش دشواری ها، جاذبه زدایی و افزایش خطرات دستگیری مداخله کنندگان در اموال مسروقه تعریف و اجرا گردد.

میرزابیگی افزود: یکی از پیشنهادات این طرح این است که مراکز خرید و فروش اموال دسته دوم مجزا باشند و لازم است افراد موظف شوند تمام خرید و فروش های سطح شهر را در همان مرکز مجزا ثبت کرده و غیراز آن را پذیرش نکنند، به علاوه خرید و فروش احشام هم باید مد نظر قرار گیرد.

میرزابیگی در پایان پیشنهاد کرد: می توان جهت اجرای این طرح بازه زمانی شش ماهه را مورد آزمایش قرار داد و به نظر می رسد با اجرای این طرح شاهد کاهش قابل ملاحظه سرقت ها در استان کرمان باشیم.

ایجاد دو کارگروه درمان و اشتغال در حوزه پیشگیری از سرقت

همچنین در ادامه این نشست معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: سال گذشته در حوزه سرقت بر روی متهمین و مجرمین مکرر متمرکز شدیم و ماحصل آن ایجاد دو کارگروه درمان و اشتغال بود که به دورنمای آنها امیدوار هستیم.

محمد علی سلیمانی اظهار داشت: باتوجه به اینکه وضعیت سرقت ها در شهرکرمان از حیث نوع قابل توجه است؛ معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان طرحی کشوری با عنوان ” طراحی ساز و کار متناسب جهت راهبری و هدایت دستگاه های مسئول به منظور برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه” تهیه کرده است که به دستگاه های ذیربط و متولیان این امر ارائه خواهد شد.

لازم به ذکراست: در این نشست همچنین در رابطه تجزیه و تحلیل آمارهای سرقت در استان، چگونگی برخورد با خریداران و فروشندگان اموال سرقتی، توانمندی زندانیان بیکار، ایجاد مراکز معین جهت عرضه کالاهای دسته دوم و … بحث و تبادل نظر شد.

 

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:57:27
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:46:38
سید مهدی قویدل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند اظهار داشت: با راه اندازی کارگروه تیم ویژه صلح و سازش متشکل از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 83جلسه بالغ بر 7میلیارد و 322میلیون ریال به علاوه 461سکه تمام بهار آزادی از شکات تخفیف و اخذ رضایت شده است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 10:27:37
رئیس دادگستری شهرستان زرند از کاهش 11درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت:خوشبختانه طی شش ماه ی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازدواج 18درصد در زرند افزایش داشته است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 09:32:35
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خوشبختانه در سال جاری تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:16:36
“یداله موحد” در همایش”عقود بانکی، ماهیت تا عمل” در کرمان اظهار کرد: یکی از قوانین بالادستی نظام پولی و بانکی کشور قانون عملیات بانکی بدون ربا مربوط به سال ۶۲ است که ۲۷ ماده و ۴ تبصره دارد و در سال ۶۲ به طور آزمایشی تصویب و قانون موقتی بود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:11:31
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه همایش ملی عقود بانکی از ماهیت تا عمل که در محل سالن همایش های هتل پارس برگزار گردید،اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضائی و بخش خصوصی در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه دستگاه قضائی است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:55:03
یدالله موحد در دومین گردهمایی سران طوایف مناطق جنوبی و شرقی استان که در سالن سینمای شوباد کهنوج برگزار گردید،اظهار داشت:این گردهمایی با هدف تقویت و توسعه امنیت پایدار در مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شده است وامیداوریم منجر به پیشرفت ،توسعه،عمران و آبادانی جنوب استان شود
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:53:10
سهراب سالاری گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار داشت:مجموعه معتمدین و سران طوایف، افرادی شاخص، مومن و خیرخواه هستند که هم به عنوان زبان مردم و هم به عنوان بازوی قوی و پشتیبان محکم برای حاکمیت در حل و فصل دعاوی نقش مهمی ایفا می کنند
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:51:21
محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت : طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت های مردمی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:39:02
افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012