تاريخ انتشار :
02 خرداد 1397 ساعت 10:11:19
سال ۹۶ سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق راه اندازی شده است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان:
سال ۹۶ سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق راه اندازی شده است
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
“محمدباقر اسلامی” در جلسه تعامل با قضات رسیدگی کننده به پرونده های دعاوی خانوادگی، اظهار داشت: در سال ۹۶ معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی با سایر دستگاه ها موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده است که با توجه به گذشت حدود ۶ ماه از شروع به کار این مراکز، نیاز به ارزیابی و بررسی مشکلات و موانع کار و همچنین استفاده از منابع و ظرفیت های موجود برای موفقیت بیشتر طرح می باشد.
وی یادآوری کرد: این مرکز دارای فضایی باز و بانشاط و مجهز به وسایل بازی بوده و درمجموع محیط مناسبی برای فرزندان طلاق و تحویل آنها به والدین محسوب می شود.
اسلامی ضمن تشکر از بهزیستی استان جهت همکاری مناسب در راه اندازی این مراکز افزود: اینکه تحویل طفل در یک مرکز و ملاقات در مرکزی دیگر انجام شود مشکلاتی درپی خواهد داشت به همین جهت ما سعی خواهیم کرد اداره بهزیستی را همراه کنیم تا این برنامه ها بدون حاشیه اجرا شوند.
در ادامه دکتر”محبوبه میرزابیگی” مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز با اشاره به حل شدن مشکل حضور مامور نیروی انتظامی در مرکز مهر بهزیستی و حضور روان شناس کودک و نوجوان در این مرکز، تصریح کرد: باتوجه به حضور روان شناس، مددکار و مشاوره در مراکز، انتظار می رود قضات محاکم خانواده و اجرای احکام همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.
در این نشست همچنین حجت الاسلام”ابراهیمی” رییس دادگاه های عمومی و انقلاب کرمان اظهار داشت: نباید کودک خردسال در سنین پایین با پلیس و دادگاه آشنا شود و چنانچه ملاقات های فرزندان با والدین در محیطی مناسب اتفاق نیفتد ممکن است باعث درگیری خانواده ها شود، از این رو ضروری است این ملاقات ها در ساعت و مراکز معینی صورت گیرد.
در پایان جلسه قضات محاکم خانواده نیز نقطه نظرات خود را پیرامون افزایش سطح کیفیت خدمات اعلام و تبادل نظر کردند.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:19:59
معاون دادستان کرمان گفت: امروز جنگ اقتصادی، خانواده، آسیب های اجتماعی، امنیت کشور و... در گرو فضای مجازی است، بنابراین ضروری است چشم ها را شسته و جور دیگر ببینیم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/21 ساعت 09:15:25
رییس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: مداحان قادرند با تبیین موضوعات مختلف از جمله بسط و گسترش اخلاق اسلامی و امربه‌ معروف و نهی از منکر، در کاهش آسیب ‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:32:24
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: لازم است اساسنامه اتحادیه صنفی بازنگری و متناسب با شرایط کنونی روزآمد گردد و همچنین شرط داوری در قراردادها گنجانده شود که پیش زمینه آن تربیت داوران متخصص و متبحر می باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/05/03 ساعت 08:06:41
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اقدامات پیشگیرانه در کل حوزه های قضایی استان گسترش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012