تاريخ انتشار :
02 خرداد 1397 ساعت 10:19:53
استان کرمان پیشروِ کشور در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان:
استان کرمان پیشروِ کشور در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان؛ “محمدباقر اسلامی”در کارگروه پیشگیری از بافت های ناکارآمد حاشیه شهری که در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش ها و همکاری اعضای این کارگروه اظهار داشت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد جلسات متعددی برگزار شد، در بحث توانمندی روستایی نیز به همت استاندار محترم کرمان و مدیران زیرمجموعه کارهای خوبی صورت گرفت.
اسلامی گفت: از آنجا که دادستانی بر حفظ حقوق عامه تاکید دارد و قانون ارتقای سلامت نظام اداری کشور، بر انجام وظیفه ادارات تصریح می کند، از این رو اداراتی که در قبال این کارگروه و بافت های ناکارآمد وظیفه دارند و عمل نمی کنند دادستانی می تواند از اختیارات خود در این زمینه استفاده کند.
وی تصریح کرد: در زمینه بافت های ناکارآمد حاشیه شهری سال گذشته معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان هشت نقطه را مورد بررسی قرار داده است و پس از جانمایی فایل های رقومی و تهیه نقشه ها، نسبت به انجام کاداستر اراضی مذکور اقدام شد که بدون شک گام مهمی در پیشگیری از حاشیه نشینی می باشد، ضمن اینکه کاداستر شهر انار به صورت کامل اجرا و جشن کاداستر دراین شهر برگزار شده و جانمایی نقشه های شهرستان های سیرجان و رفسنجان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
همچنین در این نشست “طالبی زاده” مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: سال گذشته در استان اقدامات خوبی درخصوص تشکیل جلسات پیشگیری از بافت های ناکارآمد حاشیه شهری انجام شد.
طالبی زاده با بیان اینکه در بحث تثبیت اراضی دولتی هم توفیقات بسیار خوبی داشته ایم، افزود: در رابطه با قانون جامع حدنگار که از ابتدای سال ۹۴ اجرایی شده است، تا پایان سال ۹۸ موظف هستیم کلیه اراضی ملی و مردم را تثبیت کنیم، در همین راستا استان کرمان قریب به ۱۰ میلیون هکتار از اراضی را ثبت کرده و درنتیجه یک سوم از کل اراضی ثبت شده کشور متعلق به استان کرمان است که اقدام بی نظیری محسوب می شود.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: خوشبختانه ما در استان با همدلی موفق شدیم در بحث کاداستر اراضی نیز اقدامات خوبی انجام دهیم که ماحصل آن جلوگیری از بحث حاشیه نشینی و زمین خواری خواهد بود و در همین زمینه استان کرمان رتبه چهارم کشور را دارا می باشد.
وی با اشاره به اینکه باید در جلسه بعد تثبیت اراضی نیز انجام شود افزود: پلاک ثبتی که دارای تداخل در مالکیت بوده و مشکل تحدید حدود داشتند نیز به صورت کامل تثبیت و اسناد مالکیت در این بافت های ناکارآمد صادر شده است.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012