تاريخ انتشار :
02 مرداد 1391 ساعت 10:28:22
لزوم همگرایی بین دستگاه های درگیر در امر پیشگیری از وقوع جرم استان در راستای ایجاد هم افزایی مثبت و اجتناب از موازی کاری و عملکرد جزیره ای

با هدف آشنایی با عملکرد و برقراری همکاری منسجم، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان به همراه تعدادی از مسئولین این معاونت روز یکشنبه اول مرداد ماه از مجموعه انجمن ایرانی جرم شناسی شاخه کرمان بازدید کردند.

در نشستی که در ادامه این بازدید با حضور اعضای انجمن از جمله عارفی عضو انجمن، موحد دادستان مرکز استان و نیز عضو هیئت مدیره این انجمن و جمعی از مدیران انجمن برگزار گردید، عارفی ضمن خیر مقدم با بیان تاریخچه ای از انجمن ایرانی جرم شناسی، پژوهش در زمینه پیشگیری از وقوع جرم را مهمترین رسالت این انجمن عنوان کرد.

وی ضمن ابراز ناراحتی و نگرانی از آمار بالای پرونده ها در ایران عدم اطلاع کافی مردم از قوانین و مقررات را عامل مهمی در افزایش روز افزون این آمار عنوان کرد.

عارفی همچنین برگزاری جلسات مشترک ماهیانه فی مابین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان به عنوان متولی امر پیشگیری در استان و انجمن ایرانی جرم شناسی را خواستار شد.

در ادامه این نشست موحد دادستان مرکز استان و عضو هیئت مدیره انجمن خواستار دعوت از رئیس و یا یکی از اعضای انجمن جرم شناسی در جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گردید و عنوان کرد که باید از ظرفیت های همه ارگان های درگیر در امر پیشگیری از وقوع جرم بهره کافی برد.

 

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:19:53
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سال گذشته در زمینه پیشگیری از بافت های ناکارآمد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و منابع طبیعی اقدامات ارزنده ای انجام شد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:11:19
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال ۹۶ موفق به راه اندازی سه مرکز ملاقات فرزندان طلاق(مرکز مهر خانواده) شده ایم.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 10:09:05
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت آموزش دو مهارت کنترل خشم و کنترل اضطراب و استرس در مدارس حاشیه شهر کرمان احساس می شود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:52:02
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.
تاريخ ارسال خبر : 1397/03/02 ساعت 09:38:54
مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از شرکت کنندگان دوره تربیت مربی فرزندان آفتاب که با حضور ۳۰ نفر از واجدین شرایط برگزار شد، ارزیابی های لازم انجام و مربیان مد نظر انتخاب شده اند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 10:16:49
محمدباقر اسلامی در اولین همایش ملی دوران دانشجویی، چالشها و راهکارها گفت: هویت دانشجویان، هویتی مرتبط با فضای دانشجویی و دانشگاه می باشد و ممکن است با آنچه عامه مردم می پسندند متفاوت باشد. همچنین می توان گفت که دانشجو یک هویت جدید دارد، ولی پس از مقایسه هویت او با عامه مردم تصور می شود که وی دچار بی هویتی شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:43:25
یدالله موحد در دیدار با مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان راور که در محل حوزه ریاست دادگستری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: دستگاه قضائی از مطالبات به حق و معیشتی کارگران حمایت می کند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:37:58
محمدباقر اسلامی اظهار داشت:با همکاری مسئولین انتظامی و امنیتی استان و با تلاش دادستان های سراسر استان 752 نفر از محکومین متواری در سال 96 دستگیر و جهت اجرای حکم به مراجع قضایی سپرده شدند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/02/10 ساعت 09:33:57
یدا… موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان که با موضوع برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه معرفی خدمات این قوه به مردم است.
سیدمهدی قویدل اظهار داشت:باتدابیر صورت گرفته و انجام اقدامات پیشگیرانه حوادث کار منجر به فوت 40درصد در شهرستان زرند کاهش یافته است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/01/29 ساعت 11:20:14
محمد باقر اسلامی در جمع کثیری از روانشناسان و فعالان حوزه اجتماعی، روانپزشکان و اساتید هیات علمی دانشگاه ها ضمن تبریک عید مبعث و روز روانشناس به حضار، به رفتار و سیره پیامبر اعظم (ص) اشاره نموده و بیان نمود: مشاوره جزء سیره پیامبر (ص) بوده و در آیه 159 سوره آل عمران نیز به پیامبر دستور داده شده که "در امور و کارها مشورت بگیر و وقتی تصمیم قاطع گرفتی برای اجرای آن بر خدا توکل کن".
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012